Hakemler ter döktü
Aday Hakemler Zonguldak İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış nezaretinde, Zonguldak Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda ter döktüler.
Koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz sezon aday hakemlikten il hakemliğine geçiş sınavları durdurulmuştu. Koronavirüs döneminde normalleşme sürecine girilmesinin ardından Merkez Hakem Kurulu (MHK) geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantıyla sınavları yapmaya karar verdi. Bu doğrultuda Zonguldak İl Hakem Kurulu, aday hakemleri, il hakemliğine geçiş için sınava tâbi tuttu. Aday hakemler sınav sırasında ter döktüler. 
Konu ile ilgili açıklama yapan  Zonguldak İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış, “Pandemi nedeniyle geçen yıldan itibaren aday hakemlikten il hakemliğine geçişi için sınavlar durdurulmuştu. Fakat Merkez Hakem Kurulu’nun almış olduğu karar neticesinde yapılması uygun görüldü. Bizde bir an önce sınavımızı yapalım istedik. Evraklar MHK’da onaylandıktan sonra İl Hakemi olacaklar. Bazı gözlemci ve hakemlerinde vizesi yapılamamıştı salgın nedeniyle. MHK bu konuda da olumlu bir dönüş yaptı. 10-11 Kasım’da yazılı ve koşu sınavı olacak. İlimiz gözlemcilerinden bu sınav için bir dönüş olmadı. 1 yıldan daha fazla ara verenlere bu sınava girme hakkı tanınmıyor. 6 hakemimizden dönüş oldu. Bu hakemlerimize de haftaya sınav yapılacak. Hakemlerimizin tekrar bu camiaya kazandırılması bizim için mutluluk verici. İnşallah Zonguldak yakın bir zamanda en güzel yerlere gelir" dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Zonguldaklı Hakemlere Görev

Haberi Oku