FLAŞ HABER
HEM KÖMÜRSPOR KAZANACAK HEM DE MADEN ŞEHİT AİLELERİ

Zonguldak Kömürspor Yönetimi anlamlı bir projeye daha imza attı.. Kırmızı Lacivertli yönetim, Zonguldak Kömürspor’un  yeni sezon formalarının bir takımına 3.684 Maden şehidin ismini, baret ve çekiç tasarlatarak Türkiye Futbol Federasyonundan tescili aldı. İlk etapta 300 adet bastırılan formalar 50’Tl’den piyasaya sürülerek elde edilen kardan forma başına 2Tl’ gelir Maden Şehit Ailelerine aktarılacak. Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk, kaptan Mert Caymaz ve stoper oyuncusu Şevket Güngör dün Kulüp binasında formaların tanıtımını yaptı.

Caner; “Forma başına 2Tl’yi Şehit Ailelerine aktaracağız”

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, madenci isimlerinin yazılmış olan formaların karından Şehit Ailelerine bağışlayacaklarını söyleyerek, “Bu Sezon giyeceğimiz olan formaların bir tanesinde üzerlerine madende şehit olan madenci kardeşlerimizin isimleri yazılı olan formadır. Bu tescilini basın sözcümüz Şükrü Öztürk sağladı. Bu tescillenmiştir. Kendi formalarımızı yaptırdığımız firma ile böyle bir konsepte tasarlanmış bir formada yaklaşık 700 tane madenci şehidinin ismi var. 5  6 forma da 3.684 olan maden şehidimizin ismi yazılı. Bunları Zonguldakspor yararına 50 Tl’den satışa çıkaracağız. Elde edeceğimiz satıştan kendimize olan kardan da forma başına 2Tl’yi Zonguldak’ta faaliyet gösteren Maden Şehit Aileleri Derneğine bağışlayacağız. İnşallah umduğumuz gibi olur. Zonguldakspor yararına çıkaracağımız bu formalar, halkımız ve taraftarımız tarafından yeterli ilgi görür. Satışlarımız yüksek olur. Hem kulüp kazanır hem de bahsettiğim gibi 2Tl’yi Maden Şehit Ailelerimize bağış yapmış olacağız. İnşallah bu projede başarılı oluruz ”dedi.

Öztürk; “Formanın tescilini ve patentini aldık”

Zonguldak Kömürspor’un basın sözcüsü Şükrü Öztürk, formanın tescili aldıklarını ifade ederek, “Bu proje daha önce Gaziantepspor’un da yaptığı bir proje. Ama o şehrin kurtuluşunda şehit düşen kişilerin yazılmazsıyla gündeme gelmişti. Biz Adidas firması ile yapmış olduğumu görüşmede, böyle bir şeyi Zonguldak Maden Şehitleri içinde yapılabileceğini düşündük. Formanın dizaynı için geçen hafta ben Adana’ya gittim. 3.684 Maden Şehidi var. Ben bu rakamı da Genel Maden İşçileri Sendikasından aldım. Bu konuda onlara da teşekkür ediyorum. Yarım günlük çalışmanın ardından bir baret ve madencinin çekiç ve tokmağını formayı adapte edip baretin ışıklandırdığı madenci isimlerini formaya yerleştirdik. Birkaç alternatif oldu ama bunda karar kıldık. Tabi ki burada yıllardır bizim çocukluğumuzda bir slogan vardır. Madenci Çocuklarımızın şöyle bir sözü var;  vardır senin renginde madenci kanı, başarılı ol ki sürsün madencinin şerefli şanı diye sloganımız var. Bir avuç kömür çıkarmak için insanların hikâyesidir madencilik. Başkanımıza böyle bir teklif getirdik. Biz bu anlamlı formayı hayata geçirdikten sonra Türkiye Futbol Federasyonundan tescilini aldık. Firma bu formanın dizaynını ve şeklini tescil ettirerek patentini de aldı. Çakması yapılırsa eğer cezai işlem yapılacak. Bunda ki amaç hem kulübe katkı ve hem de Maden Şehitleri Aileleri Derneğini de katkı sağlanacak. Maçlarda giyilecek bir forma bu.  5 6 forma da 3.684 rakımına yetişiyoruz ”dedi.

Caymaz; “Böyle bir fikirden gurur duydum”

Zonguldak Kömürspor’un kaptanı Mert Caymaz, böyle fikirden gurur duyduğunu söyleyerek,”Bunların içinden belki tanıdığımız dostlarımızda var. Tanıdığımız akrabalarımız da var. Zonguldaklı olarak bu fikirden gurur duydum. Yapılacaksa da bizim yapmamız gerekirdi. Nihayetinde yaptık çok güzel oldu. Zonguldak’ta olup da Madenci tanıdığı akrabası olmayan yoktur. Başkanımızın dediği gibi Şehit Ailelerine de destek katkı gidecek. Çok güzel bir proje. Ama gereken ilgiyi da taraftarlarımız gösterecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Güngör; “Zonguldak’a yakışır bir sezon geçireceğiz”

Zonguldak Kömürspor’un stoper oyuncusu Şevket Güngör, Zonguldak’a laik bir futbolcu olacaklarını ifade ederek,”Öncelikle şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Bu şehir işçi ve emekçinin sembolü olan bir şehir. Bizlerde bu şehre laik olan futbolcular olmak istiyoruz. İnşallah hep birlikte taraftarı ile medyası ile yönetimi ve futbolcusu ile Zonguldak’a yakışır bir sezon geçiririz. Bu halka güzel şeyler yaşatırız. “

Emre Can BAYRAM

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

KÖMÜRSPOR’UN TESİS SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTU...

Haberi Oku