HOKEY BRANŞINI ZONGULDAK'A TAMAMEN YAYMAK İSTİYORUZ


Zonguldak’ın tek Bayanlar Süper Lig Salon Hokey takımı Zonguldak Gençlik Merkezispor, Mersin ve Alanya’da yapılan müsabakalar sonucunda ligi 4’üncü sırada tamamlayarak ligde kalma başarısı göstermişti.

 Süper Ligde ilk seneleri olmasına rağmen ligde kalma başarısı gösteren Zonguldak Gençlik Merkezispor’un milli antrenörü Köksal Kasım, sezonu değerlendirdi. Milli antrenör Köksal Kasım ilk seneleri olmasına rağmen ligde kalma başarısı gösterdiklerini söyleyerek, hedeflerinin hokeyi Zonguldak’a tamamen yaymak istediklerini vurguladı.

‘’İlk senemiz olmasına rağmen Süper Ligde kalma başarısı gösterdik’’

Zonguldak Gençlik Merkezispor’un  milli antrenörü Köksal Kasım, ilk seneleri olmalarına rağmen ligde kalma başarısı gösterdiklerini söyleyerek, ‘’Türkiye Hokey takımı olarak Süper Lig’de bu sene iyi bir mücadele ettik. 2. Etaplı olan müsabakalarımız 1’incisi Mersin’ de oynandı. 2’ncisi Alanya da oynandı. Mersin’de ki müsabakalardan 4 puan ile döndük. 2’nci etaptaki Alanya’da ki müsabaka biz 1’inci ve 2’ olan takımlara kaybedip diğer bütün takımları yenerek ligi 4’ üncü olarak bitirdik. İlk senemizi Süper Lig’de 4’üncü bitirdik. Hokey branşını her geçen gün geliştirmeye başladık. Takımız Süper Lig’de en iyi şekilde mücadele ediyor’’dedi.

‘’Alt yapı çalışmalarımız devam ediyor’’

Alt yapı çalışmalarına da devam ettiklerini ifade eden Kasım, ‘’ Şuan da alt yapısı çalışması devam ediyor. Okul takımı maçlarımız var. Yayla Ortaokulu ile çalışıyoruz. Lise maçlarımız var. Lise takımız gençlerde mücadele edecek onlara ilgileniyoruz. Bunu neticesinde de 22-26 Şubat tarihleri arasında Zonguldak da ilinde 16 yaş altı Türkiye Şampiyonası var. Bölgesel anlamda burada mücadele edeceğiz. 16 yaş altın da maçlarımız Ereğli Kapalı Spor Salonu’nda olacak. Burada takımız hazırladık. Alt yapımız çalışmalarımız iyi gidiyor, en üst yaştaki takımız süper ligde milli takımda olan futbolcularımız var. Hokeyi Zonguldak iline tamamen yayıp en iyi şekilde mücadele etmek’’şeklinde konuştu.

Emre Can BAYRAM

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

TRANSFERLER PEŞ PEŞE GELDİ
Terakkispor,Üzülmezspor’un genç oyuncusu Berhan Akyay, Kozlu Taşkömürüspor’un genç oyuncusu Kürtşat...

Haberi Oku