İNTİBAK KURSU AÇILDI
Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu işbirliği ile yöre oyunları öğretici belgesine sahip kişiler için 81’ilde eş zamanlı olarak intibak kursu açıldı. Zonguldak’ta Kozlu Gençlik Merkezi’nin ev sahipliğinde başlayan intibak kursu yoğum katılımla başladı.

 4 gün boyunca Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim görevlileri, Dr. Mustafa Gümüş, Dr.Tevfik Cem Akalın, Arş.Gör. Bilal Emektar, Öğret. Gör.H. Hakan Kudak, yöre oyunları öğretici belgesine sahip kişilere, spor anatomisi, spor sosyolojisi, spor fizyolojisi, sporda yönetim ve organizasyon, spor psikolojisi, beceri öğrenimi ve psikomotor gelişim yönünde eğitim ve sınavlardan geçirecek.  Öğretici belgesine sahip kişiler eğitim ve sınavlarda başarılı oldukları takdirde ise 2 Kademe antrenörlük belgesine sahip olacak. Öte yandan intibak eğitimlerine katılmayan yöre oyunları öğretici belgesine sahip kişiler için 31 Ağustos 3 Eylül tarihleri arasında ikinci bir intibak kursu düzenlenecek.

Tamtürk; ‘’İntibak kursumuz yoğun katılımla başladı’’

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilcisi Candan Tamtürk , ‘’Türkiye Halk Oyunları Federasyonunun olağan üstü kongresi sonunda yeni oluşan yönetim kurulu tarafından Halk oyunları il temsilciliği görevini ben yürüteceğim. Federasyon il müdürlüğümüzle ve şehrimizde ki kurum kuruluş ve kulüplerle uyum içerisinde çalışacağım.  İntibak kursumuz yoğun katılımla Kozlu Gençlik Merkezinde başladı. Yöre oyunları öğretici belgesine sahip kişiler burada 4 gün boyunca eğitim ve sınavlardan geçecek. Kurs ve sınavları başarı ile tamamlayan kişiler, 2.Kademe antrenörlük belgesine sahip olacak. İntibak eğitimlerine katılmayan yöre oyunları öğretici belgesine sahip kişiler için 31 Ağustos 3 Eylül tarihleri arasında ikinci bir intibak kursu düzenlenecek. Bizlere desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyoruz’’dedi.

Emre Can BAYRAM

 

 

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Amatör futbol 1 dakika durdu...

Haberi Oku