İshak Tiryaki'den Milletvekiline Tepki:
Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Boks ve Kıck Boks sporunu horoz dövüşüne benzetmesine Zonguldaklı Milli takım Boks Antrenörü İshak Tiryaki tepki gösterdi. Tiryaki, Lütfü Türkkan’ın Boks ve Kıck Boks camiasından özür dilemesini istedi.
Zonguldaklı Milli takım Boks Antrenörü İshak Tiryaki sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelerine yer verdi .‘’İşte Federasyo’nun yaptığı açıklama: “Kocaeli Milletvekili Sayın Lütfü Türkkan’ın Twitter üzerinden yaptığı talihsiz açıklama camiamızı derinden üzmüştür. Boks ve Kıck Boks sporu ile horoz dövüşünü benzetme yaparak yaptığı talihsiz açıklama ile Şanlı Bayrağımızı göndere çektiren, Ayyıldızlı Formasını kanının son damlasına kadar terleten bu ülkenin evlatlarını derinden yaralamıştır.
Boks asil bir spordur. Boks ne demektir acaba biliyormu? Boks “Yumruk yemeden, yumruk atma sanatıdır‘’. Dünyada yapılan araştırmalarda boks sporu tehlike sıralamasında bir çok branştan hatta futboldan bile daha az tehlikeli bir spordur. İncelemeden, araştırmadan yapılan bu açıklama gerçekten talihsiz ve düşüncesizce yapılmış bir açıklamadır.
Boks Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından tanınmış, Gençlik ve Spor Bakanlığı çatısı altında kurulan, Resmi Spor Federasyonları içerisinde bulunan Türkiye Boks Federasyonu tarafından temsil edilen bir branş olarak, ülke sporumuza Olimpiyat Oyunlarında madalya kazandıran az sayıda spor branşından birisidir.
Boks; ülkemizi uluslararası arenada Avrupa, Dünya Şampiyonaları ile tüm uluslararası organizasyonlarda gururla temsil eden ve en çok madalya kazandıran branşlardan birisidir.
Yapılan bu açıklama, ülkemizi her alanda başarı ile temsil eden, Ayyıldızlı Formasını gururla taşıyan, Şanlı Bayrağımızı göndere çektiren ve İstiklal Marşımızı tüm Dünya ya dinleten asil sporcularımıza hakaret etmekten başka bir şey değildir.
Ülkemizde binlerce kulüp, yüzbinlerce sporcu, antrenör, hakem, idareci bu sporla uğraşarak, geçimini sağlarken ve Ayyıldızlı Bayrağımızı her alanda göndere çektirme mücadelesi verirken, bir Milletvekili olarak onlara destek olmak yerine hakaret etmek hangi akla ve mantığa sığar anlaşılamamıştır.
Sayın Milletvekili Lütfü TÜRKKAN’ın bu büyük camiaya sarf ettiği sözler amacını aşmıştır. Yaptığı yanlışı düzeltmesini ve başta Boks ve Kıck Boks olmak üzere tüm spor camiasından özür dilemesini talep ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Hakan Çevik’ten Hacettepe açıklaması..

Haberi Oku