İŞTE YENİ BAŞKAN

Zonguldaklı milli judocu Osman Tenk, 10 yıllık spor geçmişindeki başarılarını, yöneticilik kariyerinde de sürdürmek için kolları sıvadı. Yeni adıyla Zonguldak Sağırlar Eğitim ve Spor Kulübünde başkanlık koltuğunu oturan Tenk, yeni yönetimi ve kulüp üyeleri ile birlikte iftar programında bir araya gelerek hedefler doğrultusunda bilgi güncellemesi yaptı.

Spor 28.05.2019, 21:31 28.05.2019, 21:44
18330
İŞTE YENİ BAŞKAN


Başkan Osman Tenk sportif başarıların yanı sıra, sosyal ve kültürel anlamda kulübü ileriye taşımayı hedefliyor

HEDEFLER GÜNCELLENDİ

Zonguldaklı milli judocu Osman Tenk, 10 yıllık spor geçmişindeki başarılarını,  yöneticilik kariyerinde de sürdürmek için kolları sıvadı. Formasını giydiği, yeni adıyla Zonguldak Sağırlar Eğitim ve Spor Kulübünde başkanlık koltuğuna oturan Tenk, yeni yönetimi ve kulüp üyeleri ile birlikte iftar programında bir araya gelerek hedefler doğrultusunda bilgi güncellemesi yaptı.

*************

Zonguldak’ta 1995 yılından itibaren faaliyet gösteren, Futbol ve judo başta olmak üzere 8 farklı branşı bünyesinde bulunduran Zonguldak İşitme Engelliler Spor Kulübü, yapılan kongre ile yeni başkanını seçti. Aktif sporculuk yaşantısını sürdüren milli judocu Osman Tenk’in başkanlık koltuğuna oturduğu kongrede ayrıca  tüzük tadilatı yapılarak isim değişikliğine gidildi.  24 yıldır Zonguldak İşitme Engelliler Spor Kulübü olarak birçok branşta faaliyetlerini sürdüren kulüp, Zonguldak Sağırlar  Eğitim ve Spor Kulübü ismini aldı. Yeni adıyla yeni başkanını seçen Zonguldak Sağırlar Eğitim ve Spor Kulübü, Başkan Osman Tenk ile birlikte 7 kişiden oluşan yönetim kurulunu da belirledi.

Sporculuk geçmişinde Olimpiyat 3’üncülüğünün yanı sıra ulusal ve uluslar arası arenalarda tatamiye çıkan başkan Osman Tenk, önemli derecelerle Zonguldak judo camiasını gururlandırmıştı.10 yıllık spor geçmişi bulunan ve bu süreçte milli takıma kadar yükselme başarısı gösteren Osman Tenk, başarılarını yöneticilik kariyerinde de sürdürmek için çalışmalarını başlattı.  Eski adıyla Zonguldak İşitme Engelliler Spor Kulübü’nün kongresinde başkanlık koltuğuna oturan Tenk, üyelerin güven oyunu almanın haklı gururu içinde. Kendisine bu görevi layık görenleri mahcup etmemek adına yönetimini belirleyen Tenk, kendisi gibi spor geçmişi bulunan isimleri listesine alarak kolları sıvadı. Turgay Fidanboy,  Ayhan Hotan, Volkan Tıfıl, Ramazan İpek, Gökhan Arslankaya ve Uğur Çelikkol’dan oluşan yönetimi ile üyelerine iftar programı düzenleyen Osman Tenk,  başkan seçildiğinde koyduğu hedefleri doğrultusunda bilgi güncelledi.  Sportif başarıların yanı sıra alt yapı çalışmaları üzerinde titizlikle duracak Başkan Tenk, ayrıca sosyal ve kültürel anlamda kulübü ileri taşıyacak.

İŞTE BAŞKAN TENK’İN HEDEFLERİ VE PLANLAMALARI

Hedefleri ve planlamaları hakkında görüşlerini belirten Başkan Osman Tenk, “Yeni yönetim olarak gençleri altyapıdan milli takıma yönlendirmeyi düşünüyoruz.  Derneğimizin üyelerine gezi turları yapmayı ve üyelerimize mesleki eğitimlere yönlendirerek başarılı olarak istihdam imkanı sağlamaya çalışacağız Engelli üyelerimize her yıl piknik festivali düzenlemeyi amaçlıyoruz Kulübün altyapı sporcularının eğitim ihtiyaç sorunları düzeltilerek spora yönlendireceğiz.” Dedi.

Eren ARSLANYILMAZ

Yönetimde ki isimler şöyle;

Başkan: Osman Tenk

Turgay Fidanboy, Ayhan Hotan,  Volkan Tıfıl, Ramazan İpek, Gökhan Arslankaya, Uğur Çelikkol

Yorumlar (0)
16
açık