KAYA HAKEME YÖNELİK ŞİDDETİ KINADI

 KAYA HAKEME YÖNELİK ŞİDDETİ KINADI

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği(TFFHGD) Başkanı Ümit Kaya, geçtiğimiz hafta, Kozlu Belediyespor, Filyos Ateşspor maçında yaşanan hakeme yönelik saldırıyı kınadı.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği(TFFHGD) Başkanı Ümit Kaya, “

Geçtiğimiz hafta sonu Süper amatör lig de Kozlu Belediyespor - Filyos Ateşspor takımları arasında oynanan müsabaka da futbol sahalarında görmeyi istemediğimiz, sporun kardeşlik, dostluk ve barış ruhuna yakışmayan bir olay meydana gelmiştir. 

Zonguldak Hakemliği için çok önemli bir değere sahip olan, Zonguldak Hakemliğinin yetiştirdiği güzide insanlardan Sayın Eren Ferhat Çelik'e gerçekleştirilen darp girişimi gerek Hakem camiamız da gerekse de spor camiasında büyük bir üzüntüye yol açmıştır. Vahşice ve canavar bir ruhla gerçekleştirilen bu çirkin olay kesinlikle kabul edilemez ve çok ağır bir şekilde cezalandırılmalıdır”dedi.

Kaya; “Kırmızı kartın aldırdın hakemimize saldırdı”

Oyuncunun kırmızı kartın ardından hakeme saldırdığını ifade eden Kaya,”Sporcu ve Futbolcu ünvanlarıyla yan yana telaffuz edemeyeceğimiz, Filyos Ateşspor'a ne gibi bir amaçla hizmet ettiğini kestiremediğimiz, Yasin Akyıldız isimli şahıs müsabakanın 43.Dakikasında görmüş olduğu kırmızı kart neticesinde müsabakanın Hakemi Sayın Eren Ferhat Çelik'e kafa atmak suretiyle darp etmiş dudağının patlamasına ve dişlerinden kan gelmesine sebebiyet vermiştir.”

Ümit Kaya; “Bu şahıs nasıl takım kaptanlığı yapmaktadır”

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği(TFFHGD) Başkanı Ümit Kaya, “Bu zamana kadar bireysel hatayı hiç bir camia ile bağdaştırmadık. Bireysel bir hata kabul ettik. Ama bu olayda bahsi geçen canavarca ruha sahip bu şahıs, Kulübünün takım kaptanlığını yapmaktadır. Merak etmiyor değiliz? Bu şahıs Nasıl olur da bir Kulübün takım kaptanlığı görevini yapmaktadır? Bu şahıs daha büyük olaylara sebebiyet verebilirdi. Tek şükrettiğimiz şudur ki; diğer sporcular takım kaptanlarının izinden gitmemişlerdir”diye konuştu.

Kaya;”Disiplin kurulunun cezayı bekliyoruz”

Disiplin kurulunun vereceği cezayı beklediklerini ifade eden Kaya,”Zonguldak Futbolumuzun ceza merci olan İl Disiplin Kurulunun, darp olayını gerçekleştiren şahıs Hakkında en ağır cezayı vereceğine inancımız tamdır”şeklinde konuştu.

Ümit Kaya,”Olayla ilgili adli işlemler tamamlanmış olup olayı takipçisiyiz”

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği(TFFHGD) Başkanı Ümit Kaya, “Bahsi geçen çirkin olay ile ilgili her türlü İdari ve Adli işlem gerçekleştirilmiş olup, konunun hassasiyetle takip edileceğini, yüce Türk adaletine sonuna kadar güvendiğimizi ve bu tür vahşice gerçekleştirilen darp olayının cezasız kalmayacağına olan inancımız tamdır.”

Kaya,”Şiddetle kınıyoruz”

Hakeme yönelik saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade eden Kaya,”Sahalarımızda bu tür olaylar görmek istemiyoruz ve Zonguldak futbolunun bu tür olaylarla anılmasını istemiyoruz. Bu tür olaylar karşısında tutumuz sert bir şekilde devam edecektir. Son olmasını dileyerek, bu olaya karışan şahısı şiddetle ve esefle kınıyor, futboldan men edilmesini temenni ediyoruz”şeklinde konuştu.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği(TFFHGD) Başkanı Ümit Kaya,”maalesef son zamanlarda futbol sahalarımızda görmek istemediğimiz olaylar karşısında, tutunduğumuz tek dal Emniyet Mensuplarımızdır. Geçtiğimiz hafta sonu İl Hakemimiz Uğur Karabulut'a bir taraftarın gerçekleştirmiş olduğu sözlü saldırı ile yakından ilgilenen Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğümüze, Kozlu ilçesinde Hakemimiz Eren Ferhat Çelik'e karşı gerçekleştirilen darp olayı ile yakınen ilgilenen Kozlu İlçe Emniyet Müdürlüğümüze bir kez daha şükranlarımızı sunar Hakem ve Gözlemcilerimiz adına teşekkür ederiz”dedi.

Emre Can BAYRAM

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

ZONGULDAKSPOR İÇİN SIKI PAZARLIK

Haberi Oku