Kayyuma devredilen Samsunspor'un yeni başkanı oldu

Karayılmaz, Zonguldak ve Samsun Gençlik Hizmetleri  ve Spor İl Müdürlüğü derken şimdi de Samsunspor kulüp başkanlığına getirildi

KARAYILMAZ’IN YÜKSELİŞİ

53 yıllık tarihe sahip olan Samsunspor’un kayyuma devredilmesinin ardından Vali Osman Kaymak bu kapsamda kulübün yeni başkanını belirledi. Uzun yıllar Zonguldak’ta spor ile iç içe olan ve eski Zonguldak Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Samsunspor’un yeni başkanı oldu.

 

**********

TFF 1’inci Lig'de zor günler geçiren ve yaşadığı mali sorunlar nedeniyle  ekonomik olarak çıkmazda olan Samsunspor, kısa bir süre önce kayyuma devredildi. Olağanüstü genel kurulda  yeni yönetim kurulu oluşturamayan kırmızı-beyazlı kulübün kaderini Vali Osman Kaymak çizdi.  53 yıllık tarihinde mazisi başarılarla dolu Samsunspor’un kayyum yönetimi  Vali Kaymak tarafından belirledi. Buna göre kulübün yeni başkanı eski Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz oldu.

Zonguldak’ta uzun yıllar spor ile iç içe olan ve Çaycuma Gençlik Hizmetleri ve İlçe Müdürlüğü’nden  İl müdürlüğü görevine getirilen Ahmet Karayılmaz, birkaç ay önce Samsun’a atanmıştı.  Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak kentte spora önemli hizmetler veren Karayılmaz, çalışkanlığının meyvesini  büyükşehir olan Samsun’a görevlendirilerek  aldı.  Son birkaç aydır Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevini yürüten Ahmet Karayılmaz, ülkenin ve ilin köklü kulübü Samsunspor’da yaşanan sorunlar nedeniyle kulüp başkanlığına getirildi.  Kulübün kayyuma devredilmesinin ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, kulüp başkanlığına Ahmet Karayılmaz’ı layık gördü.

Eren ARSLANYILMAZ

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

AMATÖR SPOR'DAN BAŞKAN AKDEMİR'E...

Haberi Oku