Kömürspor'un için yemekte buluştular

Zonguldak Kömürspor’un içinde bulunduğu maddi krizi hafifletmek amacıyla Polisevinde dayanışma yemeği yapıldı.

TFF 2.Lig temsilcimiz Zonguldak Kömürspor’un oyuncularının alacaklarını ödemek ve gelecek sezonun planlamasını yapmak amacıyla Zonguldak Valisi Ahmet Çınar tarafından Polisevinde dayanışma yemeği düzenlendi.

  Yemeğe Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Gökhan İnan, Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, TSO Başkanı Metin Demir, ilçe ve belde belediye başkanları, kaymakamlar, Zonguldak’ın önde gelen iş adamları ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Dayanışma yemeğinde ilk olarak mikrofonu eline alan İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, TSO Başkanı Metin Demir’le beraber, ilçe ve belde belediye başkanlarından ve işadamlarından Kömürspor’a destek çıkmasını istedi. Son olarak Vali Ahmet Çınar ise Zonguldak Kömürspor yüklü miktardı  borcu  olduğunun atını çizerek, ‘’ ’Belediyelerimize biz bir rakam göndereceğiz. Bunlar anlaşılan rakamlar olacak. Belde belediyelerimiz dahil. Bunu biz 3 taksit yapacağız. Tarihler koyacağız. Bu rakamları 3 taksitle isteyeceğiz’’dedi.

Vali Ahmet Çınar; ‘’Zonguldakspor’a sahip çıkılması şart’’

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldakspor’a sahip çıkılmasının şart olduğunu söyleyerek, ‘’Bazen burada yüksek rakamlar verilir. Sonra imkanlar şartlar Zor olabilir. Vazgeçmeler kırıcı olabilir vs. Zonguldakspor şehrimizin takımı. Bir hafızası var. Bir geçmişi var. Takımlar şehrin bilincini geliştirir. Birlikteliği dinamik kılar. Gençlerimizin için insanlarımız için bir rahatlama sağlar. Çok fanatik olmamakla. İnsanlar maça gitmek ister. Ne yönüyle bakarsanız bu güzel şeydir. Futbol bütün dünya da toplumu sürükleyen bir spor dalıdır. Türkiye’de de şehrimizde de böyledir. Dolayısıyla Zonguldakspor’a bizim sahip çıkmamız şart. Biz bu şehre hizmet ediyoruz bu şehirde yaşıyoruz bu şehrin her sektöründe öncü benim. Bu şehirde sorumluluklar yükümlülükler var. Dolayısıyla bu şehri yükümlülüğü almamız lazım. Abdurrahman gibi prensipli ben bunu doğru bulmuyorum. Diye açık açık söylüyor. Kendince izahları da var. Olabilir. Ona biz saygı duyarız. Onun bir çok farklı alanlarda bu şehrin hizmetlerine katkılar sağladığını biliyoruz’’dedi.

Çınar; ‘’Belediyelere ve belde belediyelere rakam göndereceğiz’’

Belediyelere ve belde belediyelere rakam göndereceklerini ifade eden Çınar, ‘’Belediyelerimize biz bir rakam göndereceğiz. Bunlar anlaşılan rakamlar olacak. Belde belediyelerimiz dahil. Bunu biz 3 taksit yapacağız. Tarihler koyacağız. Bu rakamları 3 taksitle isteyeceğiz. Ticaret Sanayi Odaları Başkanları kendi sanayi bölgelerini gezmekle her bir işadamlarımıza esnafımızı ulaşacaklar. Sizde bunu 3 taksitle ödeyin diyeceğiz. Bu şekilde daha doğru olacağını düşünüyorum. İlk rakam oluşması gerekiyor. Takımın bir borç hali var. Biz bütün işadamlarımıza ulaşacağız. Onları ne istediğimizi söyleyeceğiz. Bu şehrin meselesi için istiyor. Kimse bu parayı cebine atmayacak. Bunu herkesin ilgi duyması gerek. Kim veriyor kim vermiyor bakacağız. Bakacağız da ne yapacağız bir şey yapmayacağız. Kim bu şehirin meselesine destek veriyor? kim vermiyor? bu sadece gönül meselesidir. Bunun kimse zararını görmeyecek. Biz sadece göreceğiz. Herkese ticaretli faaliyetler diliyoruz. İnşallah daha çok zengin olursunuz. Destek veren herkese çok teşekkür ederiz’’şeklinde konuştu.

Emniyet Müdürü Turanlı; ‘’Vali Ahmet Çınar’la risk alarak maçları burada oynattık’’

Zonguldak Emniyet Müdürü Metin Turanlı, taraftarlara güvenerek risk alarak Vali Ahmet Çınar’la maçları burada oynattıklarını söyleyerek, ‘’Yaklaşık 1 buçuk yıldır Emniyet Müdürü olarak, sizlere ve sizlerin çocuklarına bu şehrin evlatlarına hizmet etmeye çalışıyorum. Burada asa işlik bir durum yok. Bu şehirde huzur içerisinde  çok az personelle görev yapıyoruz. Bu şehirde kaftanlarında arkasında  oyuncuları motive eden sessiz sakin bir halk adamı olarak sizlerden aldığım cesaretle duyurmaya çalışıyorum. Siz vatan Per ver bir şehirsiniz. Cumhuriyetin ilk şehrisiniz. Ekmek yiyenler, işadamları, siyasetçileri bu şehre hizmet etmeye çalışan insanlarsınız. Buradan devlete halel gelecek bir ses, bir söz, ya da kötü bir tabir, kötü bir yüz fair play karşıtı bir yaklaşım olsun istemedik. Birikimlerim yaşadıklarım geçmişim itibariyle ben bundan utanç duyardım. Beni mahcup etmediğiniz için özellikle Zeki seni görüyorum formandan tanıyorum ve saz arkadaşlarından teşekkür ediyorum. Delikanlı gibi sözünüzde durdunuz sayın Valim sizi adam yerine koydu sizi güvendi durduğunuz yerde durdunuz aslında oynanmayacak aslında maç yapılmayacak hukukende sıkıntı bir konuda risk alarak sayın Valimin önderliğinde bu şehirde maçları oynattık. Ceza alınmadı. Birçok ceza hoşgörü içerisinde huzur anlamında tolere edildi’’dedi.

Turanlı; ‘’Tribünlerle ilgili sorunumuz yok’’

Tribünlerle ilgili hiçbir sorunlarının olmadığını ifade eden Turanlı, ‘’Bu konuda ne yaptığımızı biliyorsunuz. Ama her ne kadar da tribünleri canlı tutmaya bazen haddimi aşarak sayın Valimin de hoş görüsüne sığınarak hiçbir 81 Emniyet Müdürünün yapmadığını yaparak tiwiter kullanarak sosyal medya da halkı örgütleyerek motive ederek milli,yerli, huzurlu bir yaklaşım içerisinde yoğun  bir çaba içerisindeyiz. Tribünlerle ilgili hiçbir sorunumuz yok. Bu şehirde çalışanlar işinde memurlar işinde onun geriye kalan insanlar seyircimiz 3.000 civarında yani maç gelirleri itibariyle Zonguldakspor’un bütünüyle hepsi gelse parasını hakkıyla verse 3.000 kişi seyircinin üzerinde ne kadar biz Ankara’ya 20 bin seyirci var diyorsak da bu gerçeklik Süleyman Başkana maç gelirlerinin hesabını sorgulamıyorsak bizim stadımız 13.000 bin kişilik stadyum. Tamamıyla dolu olsa 15.000 kişilik olur. Hiçbir zamanda 15 kişiyi bu stadyumda görmedim. Sayın Cumhur Başkanımızın mitingi dışında. Burada öyle bir kalabalık hiçbir şekilde toplanmıyor. Sizlerin bu seyirci gelirleri dışında sabit gelirler ortaya koyması gerek. Sayın  Valimin önderliğinde burada bir iki lokal pozisyonlara müdahale ederek basit otopark gelirleriyle buraya kadar getirildi. Yine burada bulanan bulanamayan işadamlarımızın katkılarıyla sayın Valimin yardımlarıyla bugüne kadar geldik’’diye konuştu.

Emniyet Müdürü Metin Turanlı;  ‘’Ramazan ayına oyuncuların alacaklarını ödeyerek helalleşerek girmek istiyoruz’’

Zonguldak Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Ramazan ayına oyuncuların  alacaklarını ödeyerek helalleşerek girmek istediklerini söyleyerek, ‘’Bu şehirde devam edebilmemiz için tek nefes borumuz Zonguldakspor. Zonguldakspor’un bir şekilde Süleyman Başkanımızın söylediği gibi finansa edilmesi şart. Bunu tek tek sizleri rencide etmeden, sizin olmadığını zamanda önünüze çıkarak sıkıntılı olduğumuz süreçte sizi rahatsız ederek talep etmektense sayın Valimin önderliğinde toplu bir şekilde burada toplamak istedik. Bizler sizlerden alacağımız desteklerle bu şehrin çocuklarına, bu şehre hizmet etmiş futbol oynamış çocukların borçlarını kapatarak ramazanda helalleşerek girmek istiyoruz. Bu borçların  kapatılması için yüklü bir meblağ gerek. Sizlerin gönünüze sığınarak ne kadar ekmek o kadar köfte. Ne kadar katkı o kadar transfer. O kadar takım o kadar lig. Bunun hesabını kitabını sizler yapacaksınız. Sene içerisinde sizlerin vermiş olduğunu sözler var. Bu çocuklar bizim. Ben ruhunuzu biliyorum. Zonguldakspor bizim. Borcuda bizim her şeyi bizim. Şimdi sizleri borcunuzu ödemeye davet ediyorum’’şeklinde konuştu.

Başkan Caner; ‘’1.Lige çıkmak istiyorsak kalıcı gelirler gerek’’

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, 1.Lige çıkmak için kalıcı gelirlere ihtiyaçları olduklarını söyleyerek, ‘’Kulübümüzün BAL Liginden 3.Lige daha sonra play off oynadıktan sonra 2.Lige ardından da 2 sezondur da 2.Lig gibi ağır bir ligde mücadele ediyoruz. Diğer rakiplerimizin trilyonlar harcadığı bu ligde sabit gelirimiz olmamasına rağmen kentimizde görev yapan Valilerimizin Zonguldakspor’a el atması ve bu takımın 2.Ligde kalması için elimizden geleni yapıyoruz. Bunun için sayın Valimiz Ahmet Çınar’a teşekkür ediyoruz. Şimdi bir sezonu geride bıraktık. Yönetim kurulu arkadaşlarımızdan topladığımız paralar ve otopark dışında bir sabit gelirimiz yok. Ayrıca Spor Toto gelirlerimiz ve Federasyonumuzun bir sezonluk sunduğu 700 bin liralık katkı var. Bunlar 4 taksitle veriliyor. Bunun dışında Zonguldak Kömürspor’un başka gelir kaynağı yok. Eğer 2.Ligde kalıcı olmak istiyorsak, 1.Lige çıkmak istiyorsak muhakkak sabit gelirlere ihtiyacımız var’’dedi.

Caner; ‘’Küme düşersek bir daha çıkmayız’

Takımın ligden düştüğü takdirde bir daha yukarı çıkmayacağını ifade eden Caner, ‘’Bunu da bulamadığımız için siz değerli işadamlarından, belediye başkanlarından yardım için çağrıda bulunmak zorunda kaldık. İnşallah her zaman olduğu gibi yardımlarınızı Zonguldakspor’a esirgemezsiniz. Öncelikle bu sezon bu formamızı giyen çocukların alacakları var. Biran önce onları kapatıp onların için yeni sezonda ne yapabiliriz onu planlayacağız. Zonguldak Kömürspor Zonguldak’ın tek profesyonel takımıdır. Yıllarca Süper Ligde olan takımımızın Amatör Lige BAL Ligine kadar düştü ama oradan buralara kadar getirmek el birliği ile oldu. Yeni kentimizde görev yapmış Valilerimizin desteği ile oldu. Buradan ileri gitmemiz lazım. Geri gidersek bir daha çıkmayız. Elimizden ne geliyorsa yapmak zorundayız. Zonguldaklılık bilinci bunu gerektiriyor. Biz elimizden ne geliyorsa onu yapıyoruz.’’

Emre Can BAYRAM

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Amatör futbol 1 dakika durdu...

Haberi Oku