KOZLU TAŞKÖMÜRÜ’NÜN YILDIZI 2.LİG’DE PARLAYACAK

Alt yapı takımlarının önemli kulüplerinden olan Kozlu Taşkömürüspor yeni yıldızlar keşfetmeye devam ediyor. Kozlu Taşkömürüspor’un altyapısında yetişen 13 yaşında ki genç yetenek Mertcan Gökay, 2.Lig ekibi Kocaeli Birlikspor’a transfer oldu

Spor 02.10.2017, 14:42 02.10.2017, 14:44
2743
KOZLU TAŞKÖMÜRÜ’NÜN YILDIZI 2.LİG’DE PARLAYACAK

Kozlu Taşkömürüspor, antrenörleri, Turgay Yavuz, Abdulkadir Kalyoncu, Burhan Arık, Bülent Şen ve Metin Dervişoğlu’nun, keşfettiği 16 yaşında ki genç yetenek Mertcan Gökay, oynadığı futbolla 2.Lig ekibi Kocalibirlikspor’un büyük beğenisini kazanmıştı. Uzun zamandır Kocaelibirlikspor altyapı hocalarının takibinde olan genç oyuncu Mertcan Gökay, geçtiğimiz günlerde Kocabirlikspor altyapı hocalarının daveti üzerine Kocaeli’de U-16 takımı ile 10 günlük kampa çıkarıldı. Kamp’ta gösterdiği başarılı performansla göz dolduran 16 yaşında genç orta saha oyuncu Mertcan Gökay, 2.Lig ekibi Kocaelibirlikspor altyapı hocalarının görüşmeleri sonucunda transferi gerçekleşti. Genç yetenek Mertcan Gökay, Kocaelibirlikspor forması altında U-16 takımında forma giyecek.

“Türk futboluna yeni Mertcan’lar kazandırmaya devam edeceğiz”

Kozlu Taşkömürüspor altyapı antrenörü Burhan Arık, “Mertcan çok yetenekli bir oyuncu. Hızı sürati ve becerikliliği ile bir çok büyük takımın takibine girmişti. Kocaelibirlikspor’da bunlardan bir tanesiydi. Uzun zamandır görüşmelerimiz devam ediyordu. Geçtiğimiz günlerde Kocaelibirlikspor alt yapısında 10 gün kampa çıktı. Orada da çok beğenildi. Kocaelibirlikspor altyapı hocaları ile görüşmelerimiz sonucunda Mertcan’ın transferi gerçekleşti. Onun adına çok sevindim. İnşallah 2.Lig ekibi Kocalibirlikspor altyapısında bu çalışkanlığını devam eder ve A takıma kadar yükselir. Benim inancım tam. Gerçekten iyi bir orta saha oyuncusu. İnşallah bundan sonra ki süreçte hakkında hayırlısı olur. Bizler  Türk futboluna yeni Mertcan’lar kazandırmaya devam edeceğiz ”dedi.  

Emre Can BAYRAM

 

 

 

Yorumlar (0)
20
kapalı