Minik elmaslar madencilerle buluştu

TFF 2.Lig temsilcimiz Kömürspor’un alt yapı takımı, Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nda(TTK) çalışan madenci abilerini ziyaret ederek ocaktan çıkan işçilere ayran ikram etti.

Zonguldak Kömürspor’un minik yıldızları ve teknik ekibi Türkiye Taş Kömürü Kurumu Üzülmez Müessesesinde maden işçilerini ziyaret ederek madenci abilerine ayran ikram etti. Üzülmez Müessesesinde madenci abilerinin çalıştığı iş yerlerini gezen ve çalışma şartlarını yerinde inceleyen minikler yıldızlar bilgiler aldı. Yerin eksi metre altında çalışan işçileri kuyu başında karşılayan minik yıldızlar madenci abilerine ayran ikram ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Zonguldak Kömürspor Altyapı Antrenörü Muhammet Şafak, “Bizde doğma büyüme Zonguldaklıyız emeği başkenti Zonguldak’ta madenin ne şekilde çıkartıldığını göremesek bile nereden nasıl çıkartıldığını mühendislerimizden, müdürlerimizden öğrendik. Çocuklarımıza hayatta her şeyin futboldan ibaret olmadığını göstermek için bugün burayı ziyaret etmek için geldik. Sağ olsunlar bizlerle çok ilgilendiler. Zonguldak madeniyle herkesin bildiği bir şehir madencilerimiz zor şartlar altında ülke ekonomisine katkı sağlıyorlar. Bizde onları mutlu edebildiysek ne mutlu bizlere. Ayrıca TKK ve özel şirketler harici bu şehirde kaçak tabir edilen maden ocakları var. Büyük bir kesimden bahsediyoruz. İnşallah kısa zaman da onlarında dertlerine ilaç olurlar. Bir an önce onlarda evlerine çoluk çocuklarına ekmek getirebilir”dedi.

 

Madenci abilerinin çalıştığı iş yerini ziyaret eden minik yıldızlar ise “Futbolun sadece futboldan ibaret olmadığını hocamız söyledi. Onları mutlu edebildiysek ne mutlu bizlere, daha önce madene daha önce hiç gelmemiştim çok güzel bir duydu.”

 

Emre CAN BAYRAM


Anahtar Kelimeler
MadenKüçük Sporcular
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

İçinde ukte kaldı, çocuklarını güreşçi...

Haberi Oku