O TARAFTARA SORUŞTURMA!
Zonguldak’ta oynanan bir futbol maçında hakemin verdiği karara tepki gösteren, ardından da hakaret eden taraftara, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı.
Zonguldak Amatör Lig takımlarından Sarayspor, Kozlu Stadı’nda Karadonspor ile karşılaştı. Maçta taraftarlar da yerini aldı. Ancak ismi açıklanmayan bir taraftar hakemin verdiği karara tepki gösterdi. Ardından da hakeme hakaret ettiği belirlenen taraftar hakkında Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.
Hakeme yönelik gerçekleşen ve özellikle hakaret sayılan suçların Başsavcılıkça res’en takip edildiğini hatırlatan Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, şu ifadelere yer verdi:
"Bilindiği üzere 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun 20. maddesinde ’Spor müsabakalarında görev yapan hakem, gözlemci ve temsilciler bu görevleriyle bağlantılı olarak kendilerine karşı işlenen suçlar bakımından kamu görevlisi sayılır’ hükmüne yer verilmiştir. Dolayısı ile müsabakanın hakemine yönelik gerçekleşen özellikle hakaret suçları Cumhuriyet Başsavcılığımızca res’en takip edilmekte; bu eylemleri gerçekleştirenler hakkında ilgilisi şikayetçi olmasa dahi kamu davası açılmaktadır. Bu kapsamda; söz konusu soruşturma sonucunda açılan kamu davasında iddianame kabul edilerek kovuşturmaya başlanmıştır. İleride vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları açısından keyfiyeti dikkatlerine sunmanın yararlı olacağı düşünülmüştür."
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

ZONGULDAKSPOR İÇİN SIKI PAZARLIK

Haberi Oku