OYNAMAYAN OYUNCULARA ŞANS VERECEĞİZ

 

OYNAMAYAN OYUNCULARA ŞANS VERECEĞİZ

Zonguldak Kömürspor’un teknik patronu Fatih Akyel, hafta sonu deplasmanda 4-0 yenildikleri Niğde Belediyespor maçını ve orta saha oyuncusu Berkan Akdeniz’in durumunu değerlendirdi. 

Zonguldak Kömürspor’un teknik direktörü Fatih Akyel, artık skora ve galibiyete önem vermeyeceklerini söyleyerek,’’ Önemli olan oyuncularımızı kazanmak. Amacımız genç oyuncularımızı izleyerek, önümüzdeki sezona hazırlanmak. Kadro yapısı olarak ayrılan, sakat olan 6-7 oyuncumuz var. Zaten toplamda 18 kişiyiz. Onun için oynamayanlara şans vereceğiz’’dedi. Akyel,Berkan Akdeniz’in performansının maç oynamak için yeterli olmadığını ve eski Berkan’ı geri almak için çabaladıklarını söyledi. 

‘’Genç oyuncuları izleyerek gelecek sezona yetiştirmek istiyoruz’’

Zonguldak Kömürspor’un teknik direktörü Fatih Akyel, genç oyuncuları izleyerek gelecek sezona hazırlamak istediklerini söyleyerek, ‘’Bu haftadan itibaren genç arkadaşlarımıza biraz daha fazla ağırlık vereceğiz. Yönetimimizle bu konuyu konuşuyoruz. Maç eksiği olan oyuncularımızı oynatmak istiyoruz. Bu saatten sonra skora, galibiyete ve mağlubiyete çok önem vermeyeceğiz. Önemli olan oyuncularımızı kazanmak. Amacımız genç oyuncularımızı izleyerek, önümüzdeki sezona hazırlanmak. Kadro yapısı olarak ayrılan, sakat olan 6-7 oyuncumuz var. Zaten toplamda 18 kişiyiz. Onun için oynamayanlara şans vereceğiz’’dedi. 

‘’Oyuncular üzerinde bir rehavet var’’

Oyuncuların üzerinde bir rehavet olduğunu ifade eden Akyel, “Sakatlarımızı uzun bir süre kullanamayacağız. Oyuncularımızı Gümüşhanespormaçından sonra fazla konsantre edemiyoruz. Son iki maçın verdiği bir rehavet var. O yüzden oyuncularımızı kontrol etmek çok zor oluyor’’şeklinde konuştu. 

‘’Berkan’ın performansı yeterli değil’’

Zonguldak Kömürspor’un teknik patronu Fatih Akyel, Berkan’ın performansının yeterli olmadığını söyleyerek, ‘’Berkan bizim oyuncumuz evet ama Berkan gibi oynamayan birçok oyuncumuz var. İlla ki Zonguldaklı olması şart değil. Herkesin bir geçmişi var. Performans açısından bakıldığı zaman, bu zamana kadar orta sahada oynayan oyuncularımız çok iyi futbol oynadılar. Takıma büyük katkısı olan adamı kesmek mantıklı değil. Berkan’ın şanssızlığı orta sahada ki futbolcuların iyi olmasından kaynaklanıyor. Antrenmanlara biraz daha kendisini vermesi gerektiğini biz ona defalarca söyledik. Her zaman söylüyoruz. Biraz daha canlı olması ve Ben bu takıma oynamak istiyorum diyebilecek hocasına bir Berkan istiyoruz’’dedi. 

’’Hiç bir oyuncuyu kaybetmek istemiyoruz’’

Hiçbir oyuncuyu kaybetmek istemediklerini ifade eden Akyel, ‘’ Ama maalesef ki o canlılığı ve performansı hiçbir zaman görmedik. Bizde oynatmak istiyoruz. Hiçbir oyuncumuzu kaybetmek istemiyoruz. Ama burada oyuncular antrenmandaki performansları ile kendileri belirliyorlar bunu. Biz hoca olarak hiçbir iyi oyuncumuzu göz ardı etmeyiz. Ben bindiğim dalı kesecek kadar aptal bir hoca değilim. Biz geldiğimizde Berkan zaten sakattı. Bizim geldiğimiz günden itibaren orta sahadaki oyuncularımız çok iyi performans sergilediler. Onlardan bir tanesini kesip, hakkını yiyerek Berkan’ı oynatmamız çok doğru olmazdı. Bunu açık yüreklilikle söylüyorum’’diye konuştu. 

‘’Eski Berkan’ı geri istiyoruz’’

Zonguldak Kömürspor’un teknik direktörü Fatih Akyel, eski Berkan’ı istediklerini söyleyerek, ‘’Gümüşhanespor maçına bakın. Ortada oynayan 3 iyi futbolcumuz var. Hoca olarak onlardan birini alıp, Berkanı’ı oyuna soktuğum zaman neden takımın performansını düşüreyim? Ben Berkan’a karşı değilim. Berkan iyi bir çocuk ama bu performansı oynamasına yetmeyebilir. Bize sakatlanmadan önceki Berkan lazım. Seyrettim kendisini. Onunda bize yardımcı olması gerekiyor’’şeklinde konuştu. 

Emre Can BAYRAM

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Amatör futbol 1 dakika durdu...

Haberi Oku