FLAŞ HABER

SORUN NEYSE ÇÖZMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, geçtiğimiz günlerde Kızılcahamam Patalya kampında kaleci antrenörü Nihat Yüksel ve kaleciler Osman Kurtuldu ve Mustafa Söylemezin aralarında geçen tartışma nedeniyle kampı terk etmelerinin etik bir davranış olmadığı vurguladı.  Başkan Caner, kaleciler Osman Kurtuldu ve Mustafa Söylemez ile görüşmelerin devam ettiğini söyleyerek en kısa sürede bu sorunu çözeceklerini söyledi.

“Antrenmanı terk etmeleri etik bir davranış değil”

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, kaleciler Osman Kurtul ve Mustafa Söylemiz’in kampı terk etmelerinin etik bir davranış olmadığını söyleyerek, “Kaleci kamptan ayrılabilir. Orada bir hadise gerçekleşmiş. Bunların başında deneyimli bir kaleci antrenörümüz var. Milli takımlarda hocalık yapmış disiplinli yapılan çalışmalar neticesinde antrenmanda bazı öğütler bazı ikazlarda bulanabilir. Bu ikazlar üzerine iki kaleci antrenmanı terk etmişler. Bu etik bir hareket değil. Antrenörler belki antrenman esnasında uyum sağlayabilirsiniz. Sorun yaşayabilirsiniz ama önemli olan antrenmanı tamamlamak. Antrenman tamamladıktan sonra teknik direktöre ve Genel Kaptan arkadaşımız giderek , konu açılır varsa bir sıkıntı konuşularak bu sıkıntı halledilebilir. Ama orada bir hoca varken başlarında birlikte bir hareket edilerek antrenmanı terk ediyorlar. Ama sorunu haletmek için hiçbir ilerleme göstermemişler. Sorunu halletmek için bir gayret göstermeyince orada ki teknik heyet geçici kadro dışı kalmalarını uygun görmüş. Kaleci arkadaşlarımızla da görüştük. Bakacağız. Sorun neyse çözmeye çalışacağız ”dedi.  

“Biz Osman’a güveniyoruz”

Geçtiğimiz sezon Osman’a güvendikleri için Ferdi’yi yedeğe aldıklarını ifade eden Başkan Caner, “Zaten bir kaleciyle de görüşüyorduk. Şuanda gelen bir kalecimiz var zaten. Zaten bir kaleci almayı planlıyorduk. Bu kalecinin iyi günü var kötü günü var. Hepsini değerlendireceksiniz. Biz Osman Kurtuldu’ya güveniyoruz. Ama belki iyi belki kötü günün olacak. Belki sakatlığı olacak. Bunların hepsini değerlendiriyoruz. Yani kimse benim yerim garanti diyemez. Hiçbir futbolcu diyemez. Antrenmanda kim iyi formayı kim hakkediyorsa o giyecek. Ama biz geçen sene Osman’a bu formayı verdik. Bir önce ki sene bizi şampiyon yapan kaleci Ferdi olması halinde yine Osman’a güvendik verdik. Ferdi yedekte kaldı. Bir sıkıntı yaşamadık. Bu tür şeyler çözülecek şeyler. Antrenmanı terk etmek gibi o anlık sinirle öfkeyle sonradan insan yaptığından pişman olabilir. Biz bunları çözeriz. Aile içerisinde her şey olabilir. Çözülmeyecek bir hadise yoktur. Yeter ki her taraf iyi niyetli olsun. Küfür tarzı hiç bir şey yok. Orada diğer hocalarda var orada öyle bir şey olsa söylerler ”dedi.

“Kadro dışı kalan kalecilerimizle görüşmelerimiz devam ediyor”

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, kadro dışı kalan Osman Kurtuldu ve Mustafa Söylemez’l e görüşmelerin devam ettiği söyleyerek, “Orada ki olayları bize anlatıyorlar. Orada küfür falan yok. Antrenmanda çok naif olmaları, hocanın da biraz onları hızlı daha zor şartlara uygun hazırlanacak şekilde hazırlamalarından dolayı böyle olmuş. Özellikle kaleci Mustafa’yı bu şekilde uyardığı için o da tersine geldiği için Mustafa’ya karşı Osman’da yanında yer almış hocanın ona kızması azarlamasından sonra olay bu şekilde olmuş. Küfür falan yok. Kaleci hocamız Nihat’ta Zonguldakspor’un iyi olmasını istiyor. Diğer kardeşlerimizde iyi olmasını istiyor. Taraftarımızda sağduyulu olsun. Bilmediği şeylere yorum yapmayacak. İşin özünü bilecekler. Kimse burada kötü niyetli hareket etmiyor. Bir oyuncu gelirken ben on yerden tehidini alıyorum. Kadro dışı kalan kalecilerimizle görüşmelerimiz devam ediyor.
Emre Can BAYRAM

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Zonguldak Kömürspor'da transfer yasağı...

Haberi Oku