Süleyman Caner veda etti…

Spor 02.07.2021, 16:05 02.07.2021, 16:55
462
Süleyman Caner veda etti…

8 Yıl boyunca  Başkanlık yaptığı Zonguldakspor’da 2 şampiyonluk yaşayan Süleyman Caner, herkesten helallik isteyerek veda etti.   
 Zonguldakspor'un eski Kulüp Başkanı Süleyman Caner, gazetecilerle bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu. Süleyman Caner, bu takıma sahip çıkarak emek veren herkese teşekkür ederek her zaman Kömürspor’un yanında olacağını söyledi.
Caner ayrıca, yeni Başkan Mehmet Salih Demir ve yönetime yeni görevlerinde başarılar dilerken, Zonguldak başta olmak üzere ve Zonguldakspor taraftarlarından helallik istedi.

8 yılda 2 şampiyonluk yaşadığını ve bu 8 yılda destek veren herkese teşekkür eden Caner, ‘’2013 yılında çıktığımız Zonguldakspor serüveninde 8 yıl başkanlık yaptık ve bu başkanlık görevimizi de 2 şampiyonlukla tamamladık. O dönemden buyana bizlere ve Zonguldak spor’a desteklerini esirgemeyen Zonguldak’ın eski valilileri Erol Ayyıldız,  Ali Kaban, Ahmet Çınar, Erdoğan Bektaş ve şuandaki valimiz Mustafa Tutulmaz, eski Emniyet Müdürümüz Osman Ak,  TTK eski Genel Müdürümüz Burhan İnan, eski Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, ve şuanki Belediye Başkanımız Ömer Selim Alan, Eren Holding sahipleri Ahmet Eren, Emin Eren, merhum Zeki Yurtbay ve Çanakcı ailesine sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca 2013 yılından buyana görev yapan arkadaşlarıma da ayrı ayrı hepsine teşekkür ediyorum. Özellikle spor basını olmak üzere tüm gazeteci arkadaşlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.’’dedi.  
Zonguldakspor’un cefakar taraflarına verdikleri emekler ve verecekleri emeklerden dolayı şükranlarını ifade eden Caner, ‘’ Cefakar taraftarlarımız Zonguldakspor’u hiçbir zaman hiçbir yerde yalnız bırakmadılar.  Çanakkaleye gittik, 10 binleri taşıdık, Ankaraya’ya gittik yine 10 binleri taşıdık,  İstanbul’da yaptığımız yarı final maçlarımızda 5 binlere oynadık.  Zonguldakspor’un taraftarları her zaman her yerde takımına sahip çıktı. Görev aldığımız süre içerisinde en uzak deplasmanlara bile gönderdik ve göndermeyi de başardık.’’dedi. 
Görev sürecinde Zonguldakspor’un teknik adamlığını yapan tüm teknik adamlara teşekkür eden Caner, ‘’Çok güzel sezonlar geçirdik, ancak maddi sıkıntılarda yaşadık. Özellikle pandemi nedeniyle sıkıntılar yaşadık ancak  A.Ş. başkanı Hakan Hürfikir elinden geleni yaptı ve yapmaya da devam edecek.  Özellikle yeni yönetimin en büyük şansı Hakan Hürfikir’in orada olması.  Elinden gelenin en iyisini yapacağına inanıyorum.  Göreve geldiğimiz gün teknik adam Cahit Terzi ile başladık ve çokta büyük başarılar elde ettik. İyi bir takım kurarak BAL’dan 3.lige çıktık kendisine teşekkür ediyorum.  Ardından Şenol Demir görevi aldı ve 3.lig’den 2. lige çıktık. Şenol Demir’de teşekkür ediyorum. Ondan sonra çalıştığımız tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca Zonguldakspor çok büyük bir camia, bu camiada olmanın da gurunu yaşadık. ’dedi. 

HAKLARINIZI HELAL EDİN, TESİSİ, SAHASI OLMAYAN KULÜBÜ BURALARA KADAR GETİRDİK

Zonguldak Kömürspor’un yaşadığı maddi sıkınlar olmak üzere tesis konusunda da büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirten Caner, ‘’ Biz 2. Lige çıktık, oradan da  1. Lige çıkalım istedik ancak,  tesisi olmayan, sahası olmayan ve bu olumsuzlukları yaşayan bir kulübü buralara kadar getirmek de büyük bir başarıydı.  Bunu da hep beraber başardık. Özellikle 8 yıl boyunca bilmeden kırdığım, üzdüğüm insanlar varsa haklarını helal etsin. Benden yana da helal olsun.’’dedi 

KÖMÜRSPOR BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ

Zonguldak Kömürspor’da görevi tamamlasa da her zaman yeni yönetimin yanında olacağını görev düşmesi halinde de gerekli desteği vereceğini belirten Caner, ‘’ Zonguldak Kömürspor bizim göz bebeğimiz. Görevimiz bitse de her zaman yanındayım. Bir tane Zonguldak Kömürspor var başkada yok.  Ayrıca kent Zonguldak Kömürspor’a sahip çıkmalı ve Zonguldak Kömürspor’u laik olduğu yere getirmemiz gerek. Diğer şehirler kentine sahip çıkıyor ve el birliği ile de destek veriyor.  Aynısını Zonguldak şehri de yapmalı. El ele vererek özelikle maddi konusunda destek vererek Zonguldak Kömürspor’u laik olduğu yere mutlak getirilmesi gerek’’dedi.  Caner ayrıca, Başkan Salih Demir ve yönetime yeni görevlerinde başarılar diledi.

Yorumlar (0)
23
açık