Türk Metal, Erdemir, Elmas için el ele…

Spor 04.02.2021, 17:17 04.02.2021, 17:18
649
Türk Metal, Erdemir, Elmas için el ele…
Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan önderliğinde, Zonguldak’ta 29 yıl önce meydana gelen grizu faciasında hayatını kaybeden 263 madenci anısına bastırılan formalardan ERDEMİR çalışanları alarak destek olacağını belirtti.  


Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait Kozlu Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında 3 Mart 1992 yılında meydana gelen patlamada 263 madenci hayatını kaybetti. Misli.com 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Zonguldakspor ise hayatını kaybeden 263 madenci anısına forma bastırdı. Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi Başkanı Metin Ercan, Zonguldak’ta çeşitli kurum ve kuruluşların yanı sıra vatandaşlarında yoğun talebini gören madenci forması desteğinde bulunacağını belirtti. 
Zonguldakspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir ve Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk, Başkan Ercan’ı sendika binasında ziyaret ederek isminin yazılı olduğu madenci forması hediye ettiler. Öte yandan, kulüp yetkilileri Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş'ın isminin yazılı olduğu formayı da kendisine teslim edilmek üzere başkan Ercan’a verdiler. 

ERCAN: “ELİMİZDEN NE GELİYORSA FAZLASINI YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Ziyaret sırasında konuşan Metin Ercan, “Zonguldakspor şehrin güzide takımı. Gönül isterdi ki Zonguldakspor geçmiş dönemlerde olduğu gibi yine 1. Lig’de mücadele etsin. Zonguldak halkı, çocuğuyla beraber pandemi ortamından da kurtulup komple stadyumda takımımızı destekleyelim. Sayın başkan ziyaret etti. Bizde ERDEMİR çalışanları üzerinden sesimizi duyurmaya çalışacağız. Elimizden ne geliyorsa fazlasını yapmaya çalışacağız. İnşallah yapmış oldukları destek amacına ulaşır ve takımı güzel yerlerde görürüz. Şehrimize güzellik ve umut katarlar inşallah” dedi.

HÜRFİKİR: “DİĞER SENDİKALARA VE İLÇELERE DE BİR ÖRNEK TEŞKİL EDER”

Zonguldakspor A.Ş. Başkanı Hakan Hürfikir ise, “Bizleri kabul ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki hafta destekte bulunacaklar. Metin Başkan’ın yaptığı bu çalışma diğer sendikalara ve ilçelere de bir örnek teşkil eder.” ifadelerine yer verdi. 
Ziyarete ayrıca Zonguldakspor'a her zaman destek olan ve 1 formaya bin TL veren Fatih Topçu’da yer aldı.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu