ULTRAS BİRLİK BERABERLİK ÇAĞRISINDA BULUNDU

TFF 2.Lig Beyaz Grupta mücadele eden temsilcimiz Zonguldak Kömürspor’un taraftar grubu Ultras Elmas tribün liderleri, Cevat Laçin, Zeki Beybeyoğlu, Miraç Balcı, Bora Amasralı ve Alper Kadir İnan, ilk yarının son maçı olan Nazilli Belediyespor maçında çıkan olaylar nedeniyle bugün basın açıklaması yaptılar. Ultras tribün liderleri brilik beraberlik çağırısında bulunarak herkesin takıma sahip çıkmasını istediler.

Cevat Laçin; ‘’Başkanımızın ve yönetimimizin sonuna kadar yanındayız’’

Ultras Elmas tribün lideri Cevat Laçin, başkanın ve yönetimin sonuna kadar arkasında olduklarını söyleyerek, ‘’Biz bugün Ultras Elmas grubu olarak Zonguldaksporumuza gönül vermiş arkadaşlar olarak, son günlerde yaşanan olaylarla ilgili hem sizlerle bilgi alışverişi yapalım, hem de görüşlerimizi bildirelim istedik. Bu anlamda tabi son maçta hiç tasdik etmediğimiz olaylar meydana geldi. Tabi ki burada herkes kendince bir bakış açısı vardır. Doğru olan ve yanlış olan vardır. Ama bu taraftar kulüpsüz kulüp de başkansız olmaz. Böyle bir düşüncemiz kesinlikle yok. Biz her zaman hocamızın da kulübümüzün de başkanımızın da arkasındayız. Maç esnasında tabi ki herkesin sinirleri gergin oluyor. Yaşanmaması gereken olaylar da yaşanabiliyor. Bizde bunları sizlerle paylaşmak dertleşmek için bir araya geldik. Tabi ki hepimizin hataları da var. Bizlerinde hataları var. Hepimiz şunu bilmek zorundayız. Özümüzde hepimiz Zonguldaksporluyuz. Hepimiz Zonguldakspor’un başarısı için mücadele ediyoruz. Bu arkadaşlarımız evini köyü bırakıyor, 20 25 saatlik deplasmanlara gidiyorlar. Şehri ve takımı için mücadele veriyorlar. Aynı şekilde futbolcularımız teknik heyet başkanımız herkes Zonguldakspor’a hizmet etmek için uğraşıyor’’dedi.

Laçin; ‘’Stadyumun her yerine hakim olamayız’’

Olaylar çıktığı zaman stadyumun her yerine hakim olmayacaklarını ifade eden Laçin, ‘’Tabi ki kötü sonuçlar olduğu zamanda istenmeyen bazı fevri hareketler olabiliyor. Bunun önüne de o an geçemiyorsunuz. Sonuçta orada herkesin orada bir gurubu var. O grubu tutabiliyor ve kitliye hakim olabiliyor. Stadyumun her yerine hakim olma şansımız zaten yok. Kimse bunu bizden beklemesin yapamayız. Bu anlamda ben Pazar günü maçta yoktum ama arkadaşlarımızın da bu konuyla ilgili söyleyecekleri vardır. Onlar maçı canlı yaşadılar. Özümüzde bizim amacımız şu. Biz başkanımızın da kulübümüzün de hocamızın da arkasındayız ’şeklinde konuştu.

Cevat Laçin; ‘’Herkesin birlik beraberlik içerisinde olması gerek’’

Ultras Elmas tribün lideri Cevat Laçin, herkesin birlik beraberlik içerisinde olması gerektiğini söyleyerek, ‘’Gerçekten kulübümüz iyi gidiyor. İyi de gitmesini istiyoruz. Mücadelemiz zaten o. Birbirimizi kırmadan dökmenden Zonguldakspor’un başarısı için bu saatten sonra daha büyük hepimizin bir şey koyması gerek. Sosyal medya da birbirini kırıcı çok söylemler oluyor. Bunlara karşıyız. Gerçekten Süleyman Başkanın ve taraftarın yaptıkları ortada. Biz başkanımızı kimseye şikayet etmemize gerek yok. Gider konuşuruz hallederiz. Taraftarın aynı şekilde. Oda bizle gelir konuşur çözeriz. Hep beraber yolumuza devam ederiz. Birlik beraberlik içerisinde olmadan birbirimizi sevmeden başarılı olma şansımız yok.’’

Beybeyoğlu; ‘’Şansımızı kırmak amacıyla Şenol hocaya bağırdık’’

Şenol hoca bu takım niye oynamıyor diye bağırmalarının sebebinin şans kırmak olduğunu ifade eden Beybeyoğlu, ‘’60’ıncı dakika da bir şey geçiyor. Ne bu atmış. Şimdi burada açıklamak istiyorum. 60’ıncı dakika da maç 0-0 herşey güzel gidiyor. Biz sonuçta tribünde bağırıyoruz. 60’ıncı dakika da biz Şenol hocamıza bağırdık. Biz Şenol hocamıza şu yüzden bağırdık. Şenol hoca bu takım niye oynamıyor. Biz bunu Zonguldakspor 2-0 yenerken de yaptık. Fethiyespor maçında da aynı hareket içerisinde bulunduk. Biz bu şansımızı kırmak amacıyla yapıyoruz. Bazen tutuyor bazen tutmuyor. Biz bunu yaptıktan sonra böyle olacağını tahmin etmedik’’şeklinde konuştu.

Zeki Beybeyoğlu; ‘’Takımımızı ıslıklayıp, karşımı takımı alkışlamak bize yakışmadı’’

Ultras Elmas tribün lideri Zeki Beybeyoğlu, karşı takımı alkışlayıp takımı ıslıklamanın yanlış olduğunu söyleyerek, ‘’ Gol 77’de geldi. Golden sonra, belli grup, takımı istifaya çağırdı. Biz Cevat ağabeyin dediği gibi her gruba hükmedemeyiz. Herkesin sıkıntısı vardı. Herkese saygımız sonsuz. Belli bir grup istifaya çağırdı. Belli grup küfür etti. Belli bir grupta sloganlara devam etti. Tabi ki ıslıklamalar yanlıştı. Bunu bende tavsiye etmiyorum. Hem takımımızı burada yuhalayıp karşımı takımı alkışlamak bize yakışmadı. Burada o yüzden özür diliyorum. Armamdan özür diliyorum. Bunu yapmamamız gerekiyordu. Tabi ki bizimde psikolojimiz bozuluyor. Son sırada ki Nazilli Belediyespor gibi bir takıma dakika 77’de yeniliyorduk. Oldu bir şeyler. Bizim Şenol hocamıza güvenimiz tam’’dedi.

Beybeyoğlu; ‘’Küfür etmek yanlış’’

Oyunculara küfür etmenin yanlış olduğunu ifade eden Beybeyoğlu, ‘’Tribünde tatsız şeyler yaşadık. Başkanımız da tatsız şeyler yaptı. Ben başkanımızın kalbini biliyorum. Başkanımızda açıklamasında kendiniz bilmez 3 5 kişiden bahsediyor. Bunları bütün taraftara mahal etmek yanlış. Beni kaptan Mert Caymaz aradı zoruna gitmiş. Belki o da yanlış bir açıklama yaptı ama ona da bir tepki var. Mert Caymaz’ın eşi Okan Duran’ın eşi çocuğu tribünde o yüzden küfür etmek yanlış. Tabi ki protesto olacak küfür yanlış. Bir insana ana avrat sövüp, stadyumu terk et diyemezsin. Sonuçta o çocuk buranın çocuğu, o da olmasa armamızı taşıyor. Protestonu yap hatta gerekiyorsa döv ama küfür etmemeliyiz. Biz artık bu olayların bitmesini istiyoruz. Takımımız bu kadar sahipsizliğe rağmen Şenol hocanın elinde malzeme olmamasına rağmen biz yine de 10’uncu sıradayız. Bence puanımızda güzel.  Sonuçta bakın takımlar ne paralar harcamış. Çoğu takım bizim altımızda. Biz bu sorunların bitmesini istiyoruz. Belki bizde insanları kırmış olabiliriz. Bizimde hatamız varsa affola. Bence karşılıklı yapılan hatalar. Önümüze bakalım takım bizim arma bizim.’’

Miraç Balcı; ‘’Bizler hata yapsak bile basının bizi toparlaması gerek’’

Ultras Elmas tribün lideri Miraç Balcı, kendilerinin hata yapsalar bile basının toplarması gerektiğini söyleyerek, ‘’Kesinlikle tribünlerimizden alınan o kadar mağlubiyetlere rağmen bir çıt çıkmadı. Mağlup olduğumuzda takımı önümüze getirdiğimiz zamanlarda oldu. Herkes diyor ya kırıldık. Ama bizde insanız. Bizlerde bir tepki içerisinde mecbur kalıyoruz. Kimse bize tepki koymasın küçükte görmesin. Basınında biraz toparlayıcı olması gerek. Bizler hata yapsak da onlarında toparlaması gerek. Yerel basın Zonguldak’ta çok önemli. Sizinde yapacağınız toparlayacağı hareket her şeyin üstesinden gelebilir’’dedi.

Balcı; ‘’Kişilerin arkasına saklanarak yönetim istifa diyenler var’’

Kişilerin arkasına saklanarak yönetim istifa diyen kişilerin olduğunu ifade eden Balcı, ‘’Bizde sinirlendik söyledi. Benden çıkmadıysa yanımda ki arkadaşımdan çıkmıştır. Ya da yan gruptan çıktı. Ya da yanımızda oturan sağ çaprazımızındı 15 kişilik bir grup var. Belki oradan çıkmıştır. Kişilerin arkasına saklanarak yönetim istifa diye arkadaşlar sosyal medya hesaplarından yalamalık yapıyor. Gerekirse isimlerini de söylerim. Yalamalık yapmayacak abi. Delikanlı gibi istifa diyorsan küfür edip milleti gaza getiriyorsan yalamalık yapmayacaksın. Karaktersizlik yapmayacak. Bizi zor şeylere sokmayın. Biz evliyiz çocuğumuz eşimiz var. Bu işler nedeniyle Okan Müdürümüz bize aramayacak. Orada en ufak bir şey yapsak stadyum karışacak’’şeklinde konuştu.

Miraç Balcı; ‘’Herkesin toparlayıcı olması gerek’’

Ultras tribün lideri Miraç Balcı, herkesin toparlayacı olması gerektiğini söyleyerek, ‘’Play off falan olursa da çok güzel olur ama Başkanımızın durumu belli belki transfer bile yapamayacağız. Oyuncular para alıyor alamıyor sorunları var. Bunları bir kenara bırakacağız. Arkadaşlarımızla beraber bir karar aldık. Hep bu kararın arkasındayız. Biz küfür etmedik. Bu takımın çok iyi şeyler başaracak kapasitesi var. Hep beraber toparlayacağı olacağız’’dedi.

Balcı; ‘’ Stadyumun komple yapılmayacağı ile ilgili duyum aldık’’

Ultras tribün lideri Miraç Balcı, stadyumun komple yapılmayacağı ile ilgili duyum aldıklarını ifade ederek,’’Yeni bir duyum aldık. Galiba stadyumun kapalıdan sonra ki durumu kabul görmemiş. Sadece kapalı tribün yapılacağını uyduk.  Diğer kısımların  yapılmayacağı yönünde bilgi aldık. Tabi ki burada sayın milletvekillerine görev düşüyor. Bu sözü onlar verdi. Bu sözün arkasında durmalarını bekliyoruz. Bizlerde bu sürecin takipçisi olacağız ’’dedi.

Emre Can BAYRAM

 

 Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

KERTLEZ KULÜP MÜDÜRÜ OLDU

Haberi Oku