Vali, açık tribünlerde

İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında Çevre Müdürlüğü raporları doğrultusunda Pazar günü oynanması planlanan Zonguldak Kömürspor, Fatih Karagümrükspor maçının Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda oynanmamasına karar verilmişti. Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Vali Ahmet Çınar’la bir araya gelerek Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunun tekrar incelenmesi talebinde bulundu. Bunun üzerine Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, Özel İdare Başkanı Recep Demirtaş, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Gençlik Merkezi Müdürü Hakan Yüksel, Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner ve İkinci Başkan Muhammer Toprak bugün Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda incelemelerde bulundu. Vali Ahmet Çınar, özellikle açık tribünler için olumsuz rapor tutulan yerleri inceleyerek, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz’la fikir alış verişinde bulundu. Zonguldak Kömürspor'un maçlarını Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda oynayıp oynmayacağı konusunda bugün karar verilecek.

Vali Ahmet Çınar; “Kömürspor’un kendi sahasında oynaması için bütün imkanları kullanacağız”

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Kömürspor’un maçlarını kendi sahasında oynaması için ellinde ki bütün imkanları kullanacağını söyleyerek, “Pazar günü maçlarımız başlıyor. Tabi ki stadyumun gelecek yıl Kasım ayına kadar yapılan yapım faaliyetine bir süre var ama iş çok hızlı yürüyor. Bir aya kadar kapalı tribünlerin bitmesini bekliyoruz. Ondan başka da burada bir takım sorunlar var. Seyirci tribünün bir kısmı statik açıdan güvenilir mi ? değil mi? Diye bir tartışma konusu var. Güvenilir değil raporu olursa tabi ki maçımızı Devrek İlçe Stadyumunda yapacağız. Yok eğer güvenilir raporu olursa burada oynayacağız. Tabi ki önemli olan maçı burada oynamak. Seyircinin isteği de bu yönde. Kendi evinde kendi sahasında maç yapması Zonguldak Kömürspor’un. Bugün ona bir karar vereceğiz. Elimizde ki imkanları maçı burada oynanması yönünde teknik bir sıkıntı olmaması takdirde kullanacağız. Zonguldakspor’a başarılar diliyoruz. Zonguldakspor şehrimizin eskiden beri yüz akı. Bu sene de inşallah şampiyonluğu hedefliyoruz. Hem kulüp Başkanımız hem de diğer spor müdürlerimiz beraber bu şampiyonluğa adım adım yürüyeceğiz. Elimizden geleni de yapacağız. Takımımıza başarılar diliyoruz ”dedi.

Çınar; “Şahsi görüşüm Kömürspor’un maçlarını kendi sahasında oynaması”

Şahsi görüşünün Zonguldak Kömürspor’un kendi sahasında oynaması olduğunu ifade eden Vali Ahmet Çınar, “Şahsi görüş ne kadar önemli olur ne ifade eder bilmiyorum. Bu teknik mühendislik konusu. Olunca ve söz konusu kalabalık bir insan grubu ve insan güvenliği olunca burada benim afaki bir şey söylemem doğru olmaz. Benim şahsi görüşüm gönül herkes gibi burada oynanmasını ister. İnşallah zemin sağlamdır. İnşallah burada maç yapabiliriz. Pazar günü inşallah bende maçta olacağım.”

Vali Ahmet Çınar; “Teknik sıkıntılar var”

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, açık tribünlerde teknik sıkıntılar olduğunu ifade ederek, “Teknik sıkıntı depremle ilgili değil. Eski kısmı ile ilgili. Elbette her yapı depremle bağlıdır ama burada söz konusu olan buraya gelen seyirci o spor maç heyecanı ile bir takım hareketler vs açısından güvenilir mi? Değil mi? Şimdi ona bakıyoruz ”şeklinde konuştu.

Caner; “İnşallah verilen raporlar olumlu olur”

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Kömürspor’un maçlarının kendi sahasında oynaması ya da oynanması noktasında yeniden karar verileceğini söyleyerek, “Söz konusu alınan rapor müspet bir rapor değildi. Sayın Valimiz Ahmet Çınar ile dün akşam görüştük. Kendisine durumu ilettik. Çekincelerimizi söyledik. Sağ olsun kendisi de bizi dinledi ve talimatlarını verdi. Tekrar bir değerlendirme yapılmasını rica etti. Çevre Mühendisliğinden arkadaşlar sabah geldiler. Gerekli çalışmaları yaptılar. Onlarda notlarını ve resimlerini aldılar. Onlarda şuan raporlarını hazırlıyorlar. İnşallah bugün raporlarını verecekler. Rapor geldikten sonra tekrar sayın Valimiz Ahmet Çınar emir buyurursa İl Spor Güvenlik Kurulu yeniden toplanacak. Bugün nihayetinde inşallah stadyum konusuna kesin karar çıkacak. Teknik bir konu olduğu içinde Vali Ahmet Çınar net konuşmadı. İnşallah rapor olumlu olur ”dedi.

Emre Can BAYRAM

 

.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

ŞAMPİYON GAZİ

Haberi Oku