Zonguldak Kömürspor’u almak isteyen Süleyman Taşçı konuştu

Spor 22.07.2020, 16:59 22.07.2020, 17:02
10680
Zonguldak Kömürspor’u almak isteyen Süleyman Taşçı konuştu
Zonguldak Kömürspor’u satın almak için bir dizi görüşmeler yapan ama parasal konularda anlaşma sağlanamadığı için geri çekilmek zorunda kalan Devrekli gurbetçi işadamı Süleyman Taşçı, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. 

İşte o açıklama:
“Zonguldak’ta, Zonguldak dışında, Almanya ve Avrupa’da yaşayan, yüreğinde Zonguldak sevgisi hisseden tüm Zonguldaklılara selam ve saygılarımı sunarak açıklamama başlamak istiyorum.
Çok uzun yıllar önce Zonguldak’tan Almanya’ya göç etmiş bir madenci çocuğu olarak, Almanya’da doğmuş, Shalke 04 kulübünde futbola başlamış ve şu anda da Dubai Kraliyet Aileleri iş Konseyi Başkanı olarak, Zonguldaklı dostlarım ile yaptığı istişareler sonucunda, futbol takımımızı süper lige çıkarmak için bir dizi çalışmalar yaptım. 
Mevcut Zonguldak Kömürspor yönetimi yaklaşık bir aydır görüşmeler yapıyoruz. Ben ilk gün ne söylediysem, sözümde durdum. Bu süreç içinde Zonguldak Belediye Başkanımız, Valimiz ve birçok yetkili ile de görüşmeler yaptık. Gelinen noktada, bizim Kraliyet Ailelerimiz dışında kendi imkanlarımız ile ayırdığımız bütçeyi, (bu rakam kamuoyuna da yansımıştır, 4 milyon Tl. dir.) aşamayacağımızı ilk gün kendilerine söyledik. Ancak, bizim düşündüğümüz bütçenin yaklaşık 4 katı  bir rakamda ısrar edildi. Ve, sonuçta da dün Sayın  Hacı Demir bir açıklama yaparak  “Duyduk duymadık demeyin, Zonguldakspor satılmadı, satılmayacak” diyerek son noktayı koydu. 
Benim amacım, Zonguldakspor’u ilk etapta PTT 1. Ligine çıkarmak, ardından da Dubai Kraliyet Ailelerimizin desteğini alarak Zonguldakspor’u eski şanlı günlerine geri döndürmek ve tüm Zonguldaklıların hayali olan SÜPER LİGE çıkarmaktı. Bu şimdilik mümkün olmadı. 
Bir Zonguldak çocuğu olarak, bu süreç içinde hayatımda ilk kez bize “kıvırcık” denildiğini de öğrendim. Ben Almanya’da doğmama rağmen, atalarım, köküm ve kökenim Zonguldaklıdır. 43 yaşımdayım. Küçük yaşlarda futbola başladım.  Futbolun bir şehir,  bir ülke için tanıtımdaki önemini biliyorum. Bu yüzden, Zonguldakspor’un SÜPER LİG’te olmasını çok arzu ediyorum. Sadece Almanya’da yarım milyon Zonguldaklı gurbetçimiz vardır. Eminim ki, Zonguldak’ta yaşayan herkes de futbolla ilgilensin, ya da ilgilenmesin Zonguldakspor’u SÜPER LİG’te görmek ister. 
Bu iyi niyetli girişimimiz şimdilik sonuç vermemiş olabilir. Niyet iyi olduktan sonra, başarıya ulaşmak için A planı olmuyorsa, B, C, D alternatifleri her zaman vardır. Bizim, Zonguldak sevgimiz, Zonguldak sevdamız köklerimizdeki derinliklerden gelmektedir. Bu sevgi ve sevda bizde olduğu sürece, inşallah el attığımız bir konuda zaman içinde çok güzel gelişmeler olacaktır. Bunu da, bütün Zonguldak halkı görecektir. 
Bu vesile ile hayatımın bundan sonraki bölümünde, her konuda memleketim olan Zonguldak’a sosyal, kültürel, ekonomik her konuda elimden gelen her türlü katkıyı sağlayacağıma, yakın diyalogda olduğumuz Kraliyet ailelerimizin de, bölgemizde  yatırım yapması için elimden gelen her türlü katkıyı sunacağımın bilinmesini istiyorum.
Zonguldak kamuoyuna saygı ile duyurulur. 
 Süleyman Taşcı
Dubai Kraliyet Aileleri İş Konseyi Başkanı

Yorumlar (8)
Emekçi 67 1 yıl önce
Onlarda laz olduğu için tuhaflarina gitmiş adamlarin karşılarına kendilerinden güçlü birisi çıkınca zongukdaksporu gerçek sahiplerine verin kivirciklara bakın ozaman nasıl eski şaşalı günlerine dönüyor siz hamsispor destekleyin
Zonguldakspor 1 yıl önce
Ben baştan ne dedim ? Boş, gereksiz insanları haber yapmaktan vazgeçin, bunun gibi Almanyada bundan daha büyükleri var. Bu sadece ayıklanmış kılcık kalır.
Hayırlısı bu çok şükür bir Virüs den daha kurtulduk.
Devrek 1 yıl önce
Dubai kraliyet iş konseyi diye bir kuruluş yok, bu çocuk bunu kendisi kurdu hayali olarak ve kendi kendini başkan ilan etti
Recep Perk 1 yıl önce
Bende öyle bir kuruluş göremedim haklısiniz.
Kömürkentli 1 yıl önce
Süleyman bey gönlünü ferah tut bir Zonguldaklı olarak teşekkür ederim yaptığın her şey için
Tuncay öztekin 1 yıl önce
Senin kraliyet ailen burdan bişey alamaz bi dahada konuşma 4milyona benim arabayı alırsın işine bak
Kıvırcık67 1 yıl önce
Adam gayet iyi niyetli yorumlarla biseyler yapmaya çalışmış bana gayet samimi geldi keşke bu samimiyeti Zonguldak'ta yaşayıp Zonguldak'ın ekmeğini yiyip hicbisey yapmayan büyüklerimiz de yapabilse he öyle bu kurum vardır yoktur adam kulübü alır almaz o apayrı bişey ancak hem kulüp hemde şehir olarak bu hassasiyeti gösterecek insanlara hakkaten ihtiyacı var şehrimizin
Berber murat 12 ay önce
Adam dalaverecinin teki reklamını yaptı. DEVREK TEN aldığı Baston parasının üstüne yatanın ne işi var ZONGULDAK SPOR la
19
açık