ZONGULDAKSPOR İÇİN SIKI PAZARLIK

Spor 09.07.2020, 17:14 09.07.2020, 17:17
14289
ZONGULDAKSPOR İÇİN SIKI PAZARLIK
Zonguldak Kömür Spor’u  alması gündeme gelen Dubai İş Konseyi Başkanı iş insanı Süleyman Taşçı, bugün bir kez daha Zonguldak’a gelerek Dedeman Otel’de Futbol Şube Sorumlusu Hacı Demir ile bir araya geldi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Süleyman Taşçı, görüşmelerin olumlu geçtiğini belirterek, “Eğer ki istediğimiz istikamette olmazsa bizim için alternatif bir B planı da yaptık. Başka bir yol izleyeceğiz. İkinci görüşmemizi de yaptık. Mahrem bilgiler verme şansımız yok.  Gidişata göre maksimum bir iki hafta içinde olgunlaşmış olacak. Eğer ki istediğimiz istikamette olmazsa bizim için alternatif bir B planı da yaptık. Başka bir yol izleyeceğiz.” şeklinde konuştu. 


Zonguldak’a fayda sağlamak için yola çıktıklarına vurgu yapan Taşçı, şöyle konuştu:

“Zonnguldak’a gelmememizde ki sebep; kendi memleketimize nasıl faydalı olabiliriz, nasıl istihdam yaratabiliriz. Olduğumuz konum itibari ile Türkiye’nin genelinde bir yatırım yapıyoruz. Spordan ve futboldan gelen geçmişimiz sebebiyle ve de faydalı olabileceğimiz mertebede bir aşamaya geldikten sonra hem uluslararası tecrübemiz ve futbolcu geçmişimizde kullanacağız. Karar verecek mertebe ile samimi bir istişare halindeyiz. Netlik kazandığı zamana sizlere de açıklayacağız. Görüşmeler pozitif olarak ilerliyor. Eğer ki olmazsa bizim B planlarımız da var. Bizim B planlarımız Zonguldak’la alakalı spora, futbola projeksiyon kazandırabilecek 10 yıllın bir plan diye düşünüyoruz. Onun için dâhili olacak alternatif planlarda mevcut.” dedi.
TARAFTARA ÖVGÜ 
Taşçı, Kömürspor yönetimiyle görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde kamuoyunu bilgilendireceklerini ifade ederek, “Pozitif sonuçlanması halinde ilk etapta böyle bir geçmişi olan, tarihi olan ve futbolun Süper Lig’e hasret kalmış ve Zonguldak’ta ki gibi böyle taraftarı kolaylıkla başka bir yerde bulamazsınız. Maden bölgesi olarak şehri futboldan hangi seviyeye taşıdığını görebiliyoruz. Onun için futbol şehri dediğimiz zaman Zonguldak’ta benim için aynı seviyeye geliyor” şeklinde konuştu. 

Zonguldak Kömürspor’u almaları halinde ilk etapta kardeş takım zemini oluşturacaklarını ifade eden genç iş adamı, “Hem geçmiş olarak hem alt yapı olarak projeksiyonu, hedefini belirlemiş oluruz.  Bunu da karşılıklı tecrübelerden ve hangi seviyede temsil etmek istediğimizi belirtmiş oluruz. Türk kökenli Almanya, Avrupa, Belçika doğumlu çok futbolcularımız var. Maalesef çoğu şanslı değil. Bazı konjonktürler, jeopolitik sıkıntılardan dolayı.  Biz bunlara da abilik rolü üstlenerek bizim çektiğimiz sıkıntıları çekmesinler diye daha profesyonel bir himaye edip bunların alt yapı, kişisel gelişimlerini de alıp, uluslararası dile kadar kariyer planlamasını da üstlenip bir alt yapı çalışması. Buradan doğru da dünyaya hem yetenekli futbolcuları hem de uluslararası platformda kendi mevcut takımları olan bir yapıya sahip olduğumuz için çok kolaylıkla ulaşabileceğimiz bir hedef. ” dedi.

 “TESİS ŞART”
Zonguldak Kömürspor’un mevcut durumu ve planlamalarına değinen Taşçı, “Şuan ki olduğumuz hedef sadece futbol değil her alan sıkıntı yaşıyor. Yeni yeni normalleşme süreci geçiriyor. Ama ona rağmen bertaraf edilmeyecek sıkıntı yok diye düşünüyorum. Tesisleşme olmazsa olmaz, alt yapın olmazsa olmaz. Uzun vadeli planların içinde mutlaka kendi alt yapından bir zemin oluşması gerekiyor. Tesisle beraber bizde sahaya indik, atmosferi koklamak hem de sahanın durumunu görmek için indik. Orada da bir geliştirme sözü alınmış. Tesis konusunda da yenileme çalışması yapılması gerekiyor. Bunların hepsi kurumsallaşma açısından olmazsa olmaz. Bunların hepsinin belirli bir seviyeye taşınıp hem alt yapının hem de tesis anlamında antrenman sahasının ve oynanma sahasının da aynı yerde olması hoş değil.” dedi.

“BİZ UZUN VADELİ DÜŞÜNÜYORUZ”
Anlaşmanın sağlanması halinde transfer listesinin ve önümüzdeki sezon ile ilgili planlamasının olduğunu ifade eden Taşçı, konu ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi: “Bazı konular yeni yeni netlik kazanıyor. Tam anlamıyla karar verildikten sonra biz sportif anlamda hızlı karar verip hareket edeceğiz. Sportif başarı günden güne önem arz eden bir şey. Ark arkaya ne kadar yatırım yapılsa da birkaç hafta başarı elde edemediğiniz zaman her şey tersine dönebilir. Biz uzun vadeli düşünüyoruz. Süper Lig hedefi ön planda. 5 yıllık bir plan.Zonguldakspor’un arma değerinin maddi bir boyutla ölçülemeyecek olduğunu düşünüyorum. Satın alma gibi bir ifadenin de doğru olmadığının altını çizmek istiyorum. Biz belki bir ateşi alevlendiriyoruz. Herkes taşın altına imkanları doğrultusunda elini koyarsa gerçekten Zonguldakspor’un marka değeri artar ve Süper Lig hasreti sona ererek, herkes hedefe beraber yürür. Belki küskün, dargın ama Zonguldakspor sevdalısı olanlar da var Zonguldak dışında. Biz Zonguldak dışındakiler olarak olaya farklı bakıyoruz. Biz birlik ve beraberliğin sağlanmasından yanayız. Güç birliğinden yanayız.”

“HERKESİ BEKLERİZ”
Zonguldak Kömürspor’u almaları halinde yönetim listesinin de hazır olduğunu vurgulayan Taşçı, “Zonguldak’ın içinden, Zonguldak’ı bilen hem Zonguldak sevdalısı olan profesyonel anlamda katkı sağlayabilecek, değişik kategorilerde ve kendi alanlarında başarılı olan arkadaşlar var.  Biz bir çatı oluşturduktan sonra hepsi bizimle beraber hareket edecekler. Şeffaf bir yol haritası çizildikten sonra herkesin bulunmak istediği bir durum söz konusu. Orada kapımız açık herkese. Fayda sağlayabilecek herkesi bekleriz. Taşların oturmasıyla beraber, aralarda da gereksiz bilgi kirliliğini bertaraf edip, amaçlarımızı profesyonel seviyeye taşımak istiyoruz. Bu heyecanı profesyonel seviyede ve doğru istikamette, doğru hedefe odaklandırmak. İnşallah taraftarında hasretlik çektiği Süper Lig heyecanı başlatmak.” şeklinde konuştu. 

Zonguldak Kömürspor’la anlaşma sağlanamaması halinde B planlarının olduğunu vurgulayan Taşçı, “Biz 5 yıllık bir plan düşündük. Şartlar, elimizde olmayan sebeplerden dolayı bizi B planına itiyorsa, 7 yıllık bir planımızın olması gerekecektir. Biz hedefimize yürümeye devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar (3)
67 12 ay önce
tirübün ayagında şak şakcılar hemen orda siz ne die ordasınız hayırdır beyler
Erkan aksu 12 ay önce
Paranın kokusunu almışlardır:))
Zonguldak lı 12 ay önce
Hacı Hüseyin demir takımı satmaz, alma niyeti olan boş boş konuşmaz, fenerspor 1966 sahipsüz alsınlar...
15
açık