Zonguldak’tan Fatih Altaylı’ya tepki..

Spor 16.02.2021, 17:28 16.02.2021, 17:32
1329
Zonguldak’tan Fatih Altaylı’ya tepki..
Misli.com 2. Lig Beyaz Grup temsilcimiz Zonguldak Kömürspor taraftarları, dünyaca ünlü  futbolcu Zonguldaklı olan Mesut Özil hakkında alaycı bir yaklaşımla açıklamalarda bulunan Habertürk Gazetesi Yazarı Fatih Altaylı'ya sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

İŞTE O PAYLAŞIMLAR
"Avrupa'nın en büyük kulüplerinde forma giymiş, karakteri ve onurlu davranışlarıyla taraflı, tarafsız herkesin takdirini kazanmış hemşerimiz Mesut Özil hakkında 'Mesut Özil'i sosyal medya hesabı üzerinden izleyenler, Özil Fenerbahçe'ye futbolcu olarak mı geldi yoksa Fenerbahçe Camii'ne imam mı oldu ayırt etmekte zorluk çekebilirler' şeklinde küstahça ve saygısızca demeçler veren Habertürk Gazetesi yazarı Fatih Altayl'yı kınıyoruz. 
Mesut Özil, İslamofobi'nin en yaygın olduğu Avrupa ülkelerinde futbol oynamış biridir. Buna rağmen hiçbir zaman Özil'e ve inancana ihanet etmemiş, her hafta cuma günleri Müslümanlığından taviz vermeyerek İslam dünyasına uygun paylaşımlar yapmaya devam etmiştir. Laik değerler üzerine kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan bir futbolcu olarak bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Bu utanç verici demeçlerinden ötürü kendisine
Hatırlatmak isteriz ki; Mesut Özil, Zonguldak şehrinin çok özel bir değeridir. Asla yalnız kalmamıştır, hiçbir zaman da yalnız kalmayacaktır.
Zira hayat boyunca Zonguldak benliğini, işçi ve emekçi bir halktan geldiğini unutmamış, her fırsatta Zonguldaklı olduğunu dile getirmiş, ata toprağı Devrek'te cebinden milyon liralar vererek son derece modern olan bir spor tesisi yaptımış ve bunu hiçbir zaman reklam etmemiş biridir.
Zonguldaklılar, Zonguldak'a tek bir çivi çakmış kim varsa hep savunmuştur, bundan sonra da savunmaya da devam edecektir!"

Yorumlar (0)
22
açık