TEFECİLER

Bilindiği gibi insanlarımız büyük bir maddi sıkıntı içersinde…

Yoksulluk oranı arttı,

Genç işsizler ordusu Avrupa’nın çoğu ülkesinden fazla nüfusa sahip,

İşsizlik ise almış başını gidiyor…

Hükümet ise işçi ve memur aylıklarını ödeyebilmek için çam üstüne zamma olanak sağlıyor, vergileri de katlıyor…

Enflasyon yüzde 50’leri çoktan geçti.

Halk çöplerden toplamaya başladı, parasızlıktan intihar eden aile sayısı bir hafta içinde üçe çıktı,

Sığınmacı olarak gelenlere bakmaktan kendi insanımıza bakamaz olduk,

Fiyatlar her gün artıyor, geçim sıkıntısı büyüyor, aylıklara yapılan ufak tefek zamlar artık yetmiyor. Bu konuda ülkenin aklı başında tüm yazar çizerleri gidişatın olumsuz olduğu yolunda görüş belirtiyorlar.

Özellikle de tefecilik suçları artış gözteriyor. Ne yapsın insanlar, banka vermeyince, devlet bakmayınca otomatikman tefecilerin kucağına düşüyorlar…

Bu konuyu inceleyenlerden biri de Hüseyin Demir;

Araştırmacı Yazar Hüseyin Demir, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele raporu verilerine göre, tefecilik suçlarının arttığını belirterek; tefecilik ile mücadele konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu. Demir; "Ülke ekonomisine, sanayicimize, tüccarımıza, esnafımıza, çiftçimize ve nice insanımıza büyük zararlar veren, insanların hayatını karartıp, nice ocaklar söndüren tefecilerin kökünü kazımamız gerekiyor." dedi.

Araştırmacı Yazar Hüseyin Demir, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele raporunu değerlendirdi. Verilere göre; son 5 yılda ortaya çıkarılan tefecilik suçları ile gözaltına alınan kişi sayısında artış yaşandı. Bu çerçevede 2014'de 694 olayda bin 686 kişi, 2015'te 782 olayda bin 733 kişi, 2016’da 439 olayda 902 kişi, 2017’de 410 olayda 958 kişi, 2018’de 730 olayda bin 812 şüpheli hakkında yasal işlem yapıldı.

Bu rakamların son 5 yılda ortaya çıkarılan tefecilik olaylarındaki artışı gözler önüne serdiğini belirten Demir, "Yaptığımız araştırmalar sonucunda 2019’da güvenlik güçlerince, bin 43 tefecilik olayına müdahale edilmiş bu olaylarda 2 bin 730 şüpheli gözaltına alınırken, bunların bin 468 kişisi tutuklandı. 2018’de güvenlik güçlerince, 730 tefecilik olayına müdahale edilirken, bu olaylarda bin 812 şüpheli gözaltına alınmış. Gözaltına alınan şüphelilerin 216’sı tutuklanmış, 2017 yılında ise bin 112 kişi gözaltına alınmış, bunların 68’i tutuklandığını görmekteyiz. Bu rakamlar bizlere tutuklanmayan tefecilerin veya işi kılıfına uyduran veyahut mağdurlar tarafından herhangi bir şikayetin söz konusu olmadığı durumlar, tefecilik suçunun işlenmeye devam ettiğini göstermektedir" şeklinde konuştu

Evet;
Hüseyin Demir’in bir kısım görüşleri böyle,

Haksız da değil!..

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228