Şanssız bir kent Zonguldak ve yaşayanları da aynı derece de şanssız ve bahtsız… Yıllardır sömürdüler bizi politikacılar, kimler kimler geçti, ne yaptılar Zonguldak’a?
40 yıldır bitirilemeyen Ereğli yolu,
20 senelik hastane konusu,
50 yıldır süren Filyos projeleri,
Sürekli bir yerleri kazınan, açılan, delik deşik edilip sonra kapatılan ve kısa bir süre sonra yeniden kazma vurulan yollar…
Tıkanan ve yollara akan lağımlar,
Pahalı su,
Bizi üçe bölen ve buna rağmen bu halktan oy alan politikacılar,
Saymakla bitmiyor!..
Şimdi de ulaşım;
Pahalı ulaşımı beğenmeyen şirketler vs.
Kent ulaşımı, toplu taşımacılık, dolmuşçuluk, taksicilik şimdiye kadar gördüklerimizle mi sınırlı bu kentte?
Dolmuşa biniyorsunuz ayağınız sığmıyor ön koltukla oturduğunuz koltuk arasındaki mesafeye, tadilat yapılmış, 10 kişilik istiap haddi olan dolmuş olmuş 20 kişilik… Ve de genelde hurda, nasıl geçiyorlar muayeneden anlaşılmıyor… Vatandaşın anasını ağlatanlar bunları görmüyor mu? Gözlük mü alalım? Yeni araç almaya paraları yoksa bağlı bulundukları oda kredi sağlasın bunlara, halk da rahat rahat gitsin gelsin…
Pahalı ulaşım diyoruz, evet pahalı… TTK genel müdürlüğü önünden dolmuşa binin pazaryerine gidin 7 lira değil mi? Taksi daha ucuz! Neden ilk duraklar kent merkezinde, hem de en güzel alanları kaplamış vaziyette? Aslında ilk durak yani kalkış noktaları şu anda kullandıkları son durakları olmalı ve bu duraktan diğer son durağa kadar gidebilmeli daha doğrusu gitmeli dolmuşlar. Yani şu; İnağzı ve İncivez arası gibi, Rüzgarlımeşe ve Üzülmez gibi… Yeni hatlar açılmalı. Ben Kapuzdan bindiğimde Rat’a gidebilmeliyim… İncivez’den bindiğimde Ontemmuz’a gidebilmeliyim… Burası İstanbul değil ki iki üç araç değiştireyim. Alt tarafı Zonguldak, İstanbul’un bir mahallesinden bile ufak bir garip yer…
Ve bu sistem halk otobüsleri için de uygulanmalı.
Kazıklı sistemden halk yararına sisteme geçilmeli.
Halk otobüslerini işletmek isteyen firmanın önüne böyle bir ulaşım haritası konulmalı. Mademki belediyeler halk için var, halk otobüsleri de isimlerine layık bir şekilde halk için var olmalılar.
İşine gelen ihaleye girer, gelmeyen girmez, ne olur, belediye çalıştırır otobüsleri.
Şu Zonguldak halkının onyıllardır gülmeyen yüzü de bir nebze olsun güler, belediye başkanımız Selim Alan da hiçbir başkanın başaramadığı bir işi başarmış bir başkan olarak tarihe geçer, gönüllere girer… Üç dönem için gelebilmenin ilk adımı da buradan geçer!..
 
TAPU KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ARADILAR
Geçtiğimiz günlerde köşemizde ele aldığımız ve devlet dairelerini konu eden bir yazımız ilgilileri harekete geçirmiş…
Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Hakan Ayber bey bizi aradı Zonguldak Tapu Müdürlüğünde karşılaştığımız bazı konular hakkında bilgi verdi.
Vatandaşa karşı takınılan her tavrın kendileri için önemli olduğunu ve bazı aksamalar konusunda gerekenin de yapıldığını belirterek Tapu dairesinin çalışma şeklini de izah etti.
Biz de devletin bizimle böylesine yakından ilgilenmesinden çok memnun kaldık.
Hani “Berlin’de hâkimler var…” şeklindeki söyleme uygun olarak,  biz de artık eminiz ki “Ankara’da tapucular var…”
Sayın Genel Müdür Yardımcımıza buradan teşekkürlerimizi gönderiyoruz,
Devletin vatandaşla yakından ilgilenmesinin çok memnuniyet verici olduğunu ifade ediyoruz,
Kendisine de çalışma yaşamında başarılar diliyoruz…
Hep artan saygılarımızla…
 
 
 
    
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228