Filateli hastası oldum bir süredir…
Pul koleksiyonculuğu yani; bunun nedeni ise bizim PTT’nin tedavüle sunduğu birbirinden güzel pullar…
Düzeni, üstündeki resmi, günün ve pulun anlamı gibi nedenlerle çok başarılı bir kompozisyon Türk ve yabancı filatelistlere sunuluyor.
Son olarak da PTT AŞ tarafından, Türkiye’de gerçekleştirilen spor organizasyonlarına ve sporculara destek vermek adına “2020 UCI Dağ Bisikleti Maratonu Dünya Şampiyonası” konulu anma pulu ve ilkgün zarfı 22 Ekim 2020 tarihinde tedavüle sunuldu.
Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) tarafından 22 Ekim 2020 tarihinde tedavüle çıkan "2020 UCI Dağ Bisikleti Maratonu Dünya Şampiyonası" konulu 3,00 TL + 6,50 TL (82 x 67 mm boyutunda) bedelli anma pulları, söz konusu pullara ait 11,50 TL bedelli ilkgün zarfı PTT İş yerlerinde, PTT’ye ait www.filateli.gov.tr web adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa sunuldu.
Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte PTT AŞ Genel Müdürlüğü, Değerli Kağıtlar Daire Başkanlığı, Filateli ve Abone İşleri Şube Müdürlüğü, Şehit Teğmen Kalmaz Caddesi No:2 Ulus/Altındağ/ANKARA adresinde "2020 UCI DAĞ BİSİKLETİ MARATONU DÜNYA ŞAMPİYONASI 22.10.2020 SAKARYA" ibareli ilkgün damgası ile kullandırılmaya başlandı.
Ve halk sağlığı açısından da güzel bir uygulama:
Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 22 Ekim 2020 tarihinde satışa sunulan ilkgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere , www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.
Müşterilerin, hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürüne uygun olması halinde) özeltarih damgası ve posta damgası talepleri, 22 Ekim 2020 tarihi itibari ile 3 ay içerisinde PTT AŞ’ye iletildiği takdirde karşılanacak.
Görüyorsunuz işte;
Filatelistler için çok güzel uygulamalar ve olanaklar…
Hayranım PTT’ye… 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228