Yaşam:
Alan'dan FESTİVAL Açıklaması

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, FESTİVAL kararının iptaliyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Terör saldırılarını iPTAL gerekçesi olarak gösteren Alan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Vatandaşlarımızın teveccühü ve iradesi ile 31.Mart’ta göreve geldiğimiz Zonguldak Belediyesi’nde, modern Belediyeciliğin gerekliliklerine ilişkin tüm alt yapının oluşturulması, daha mutlu bir Zonguldak için tüm planlamaların yapılması adına gece gündüz demeden yoğun bir gayretin içindeyiz. Yakın gelecekte inşallah bu çabalarımızın sonuçlarını tüm Zonguldak hissetmeye, görmeye, özlediği, beklediği hizmetlere kavuşmaya başlayacaktır. Bu noktada vatandaşlarımızın arzu ettiği, bizimde 31 Mart yerel seçimlerinde dile getirdiğimiz ve çok önemsediğimiz 16. Karaelmas Kültür ve Sanat Festivaline ilişkin olarak, 26 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek organizasyon planımızı kamuoyu ile daha önce paylaşmıştık. 
Festivale ilişkin komitemizi Nisan ayında büyük hızla oluşturmuş, çok başarılı geçeceğine inandığımız etkinlikleri de kısa zamanda planlamıştık. 
Ancak bu süreçte 27 Mayıs’ta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından başlatılan ve büyük bir başarı ile devam eden, ancak maalesef şehit haberlerini de aldığımız Pençe Harekâtının toplumumuzun geniş bir kesiminde hassasiyeti artırdığını gözlemlemekteyiz. 
Komitemizce, sürece ve ülke gündemine geniş bir açıdan bakmaya çalışılarak, sınırlarımızda devam eden operasyonlar, siyasi iklim ve toplum hassasiyeti doğrultusunda, meclis üyesi arkadaşlarım ve festival komitemizin ortak kararı ile şu an için festival programımızı iptal etmenin daha doğru bir davranış olacağı tarafımızca değerlendirilmiştir.
Bu karar, Zonguldak’ta eğlenceden müziğe, sanattan kültürel etkinliklere, muhteşem organizasyonlar ile halkımızı buluşturmak için duyduğumuz özlemi ve sabırsızlığımızı çok daha artırdığını ifade ederek tüm halkımıza saygı ve sevgilerimi sunuyor, muhabbetle kucaklıyorum.
                       Dr. Ömer Selim ALAN
                Zonguldak Belediye Başkanı
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Erdal 1 yıl önce

bu nasıl bir iştir. çocuk oyunu mu bu. festival kararını alırken abilerinden izin almadın mı. iki buçuk ay oldu Zonguldak ta henüz bir hizmet yok. su fiyatlarını seçim sırasında indireceğini söyleyip halkı kandırıyorsun. bu nasıl bir iştir. belediye başkanı olduğunu unuttu galiba. önceki belediye başkanı neden değişti ki. şimdikinden on kat iyiydi. karar verildi mi bir şeyi yapardı. festival iptal etmek için böyle kıvırmazdı. arkadaşını ekonomist olarak belediyeye almak için murat uzun a vekalet bırakıp ankara ya kaçıyor. arkadaşını film çevirip belediyeye yüksek maaşla aldırıyor. mühendis alırsında anlarız, ekonomistin nesi eksik her yer mezun dolu. senin arkadaşından çok daha değerli ekonomistler var. aldırdığın arkadaşın belediyeye paramı basacak ne özelliği var. İl başkanı neden müdahale etmiyor böyle şeylere. insanların gözünün içine baka baka insanları salak yerine koymanın faturası kesilir.

Misafir Avatar
Selim 1 yıl önce

Kasada para yok festival bu nedir ya para varsa yolları yapın suyu uculatın showa gerek yok Bi görgüsüzde Ereğli de var oda festival diye tutturdu esnaftan haraç alın festival yapın utanmazlar bu halk sizi oraya hizmet için seçti

banner228

"Tüm Aşamalarıyla Tam Tutan Frambuazlı...

Haberi Oku