"Amatör Fotoğrafçıların Mutlaka Sahip Olması Gereken Cihazlar "

Yaşam 28.08.2020, 18:22 31.08.2020, 16:58
11135
"Amatör Fotoğrafçıların Mutlaka Sahip Olması Gereken Cihazlar "

Amatör Fotoğrafçıların Mutlaka Sahip Olması Gereken Cihazlar

Akıllı telefonların hızlı gelişimi, fotoğraf meraklılarının da bir hayli artmasına sebep oluyor. Anı yakalamanın, detayları kaydetmenin cazibesi kullanıcıları etkisi altına alırken kullanıcılar için cihaz karmaşası başlıyor. Akıllı telefon yeter mi, fotoğraf merakını bir adım öteye taşımak için hangi cihazlara sahip olmak gerekiyor gibi birçok soru amatör fotoğrafçılarınnın zihnini meşgul ediyor.

Fotoğraf Makinelerinin Tahtı Sallanıyor mu?

“Telefonlar, fotoğraf makinelerinin yerini alabilir mi?” Belki 20 yıl önce konuşulan bu iddia günümüzde geçerli görülmüyor. Fotoğraf makinesi ile telefonlar arasındaki teknoloji yarışı, cihazların farklı avantajlarıyla kızışıyor. Ancak uzmanlar, fotoğraf makinesi teknolojilerinin akıllı telefonlardan her zaman bir adım önde olduğunu vurguluyor. Yalnızca fotoğraf çekmekte uzman olan makineler, bu sayede çok daha uzun batarya ömrü, geniş hafıza, güç sunabiliyor. Oysa telefonlar farklı işlevler sunduğu için kamera ve fotoğraf geliştirmeleri kısıtlı kalabiliyor. Amatör fotoğraf meraklılarının, kendilerini geliştirmeleri için fotoğraf makineleri almaları öneriliyor. Su altında, 0 derecenin altındaki sıcaklıklarda çekim yapabilmek, hareketli görüntü kaydedebilmek ve video performansında birçok akıllı telefon, hala çok geride görülüyor. Manüel ayarları, geliştirilebilen lensleri, ek flaşları ile makineler, fotoğrafın kalitesinin çok daha iyi olması için meraklılarına hizmet vermeye devam ediyor. Çektiğiniz fotoğraflara manüel ayarlarla hayat vermek, fark yaratmak, dünyaya yeni bir gözle bakmak için muhakkak bir fotoğraf makinesi  edinmelisiniz.

Hayatınıza Biraz Aksiyon Katmaya Ne Dersiniz?

Aksiyon kameralarla fotoğraf merakınızı bir tutkuya dönüştürebilirsiniz. Farklı anları, her detayı, hareketi yakalayarak kaydetmeye imkan tanıyan kameralar, özellikle dalış severler, kayak yapanlar, snowboard kullanıcıları, bisiklet tutkunları için vazgeçilmez oluyor. Motosiklet üstünde, gezi sırasında, spor yaparken, en zorlu anlarda bile kayıtta olmanızı sağlayacak hareketli kameralar, sundukları yüksek çözünürlükle çekimlerde engel tanımıyor. Su altında, yüksek hızda, engebeli arazilerde, eller serbest çekim yapmaya imkan tanıyan aksiyon kameraları, minimal boyutları ve hafiflikleriyle avantaj sağlıyor. Çekimlerinize yeni bir açı katmak, biraz aksiyon almak için her fotoğraf meraklısı bir aksiyon kamerasını hak ediyor. Ürün seçerken çözünürlüğe, FPS yani saniye başına çekilen kare sayısına, batarya performansına, hafıza kapasitesine, ses kaydı özelliğine, düşük ışıkta çekim kalitesine, su geçirmezlik ve dayanıklılık vaatlerine, yardımcı ürün uyumlarına bakabilirsiniz. Eğer tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir öneri diliyorsanız Sjcam modellerini yakından inceleyerek harekete geçebilirsiniz.

Fotoğraf Albümleriniz Boş Kalmasın

Nostaljik fotoğraf albümleri sizlere de çekici geliyor, her anınızı arşivlemek hevesi duyuyorsanız, eserlerinizi dijital formattan anında hardcopy hale getirebilirsiniz. Cepte taşınabilen mobil fotoğraf yazıcıları, dijitalleşme trendini geri çeviriyor. Bir cep telefonu kadar hafif ve küçük olan yeni nesil kompakt yazıcılar, her anı ölümsüzleştirmenizi sağlıyor. Partilerde, arkadaş toplantılarında, kutlamalarda çekilen karelerin paylaşılmasını, arşivlenmesini kolaylaştıracak ürünlerle fotoğraf merakınızı anılara dönüştürebilirsiniz. Çektiğiniz pozlar dijital arşivlerde unutulmasın, basılı anılarla hafızanızda yer etsin istiyorsanız küçük yazıcılarla hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik cihazların kartuş ihtiyacı da bulunmuyor, sadece içine özel kağıtlarını yerleştirmek ve akıllı telefon ile bağlantı kurmak baskı için yeterli oluyor. Ürünleri seçerken baskı süresine, bağlantı hızına, teknolojisine, baskı çözünürlüğüne, kağıt uyumluluğuna dikkat edebilirsiniz.  Fotoğraflarınızı elle tutulabilir hafıza ögeleri haline getirecek kullanışlı ve ekonomik bir seçim yapmak istiyorsanız sprocket ile arayışınıza son verebilirsiniz. Kullanıcılarında memnuniyet uyandıran yeni nesil yazıcı, mobil ürünlerin dijitalleşmeden fazlasını vermesi gerektiğini düşünenlerin yüzünü güldürüyor. Basit arayüzle kullanıcılarını karşılıyor ve ortalama 1 dakikada baskıyı tamamlayarak anlarınızı ölümsüz kılıyor. Fotoğraf tutkunlarının olmazsa olmazı haline gelecek fotoğraf makineleri, aksiyon kameraları ve mobil yazıcılardan hemen edinebilir, amatör merakınızı profesyonelleştirmek için adım atabilirsiniz.

 

Yorumlar (0)
28
açık