Yaşam:
Bedava sandın para vedik aldık!

 Bedava mı buldun Ali Bektaş

Kozlu Belediyesinin Fatih Sitesinde evlere şenlik asfalt çalışması yapıyor. Hiçbir ön hazırlık ve kaldırım, refüj düzenlemeleri yapılmadan gelişigüzel dökülen asfalt gören herkesi hayrete düşürüyor.
Kozlu Belediyesi, yolları son derece kötü durumda olan Fatih Sitesi Mahallesi’nde asfalt çalışmasına başladı. Ancak belediyenin hiçbir ön hazırlık yapmadan son derece kötü bir işçilikle asfalt dökmesi gören herkesi hayrete düşürdü. Kaldırım, refüj düzenlemeleri yapılmadan başlatılan çalışmada asfalt dökülen parke yolun temizliğinin bile doğru düzgün yapılmaması “Bedava bulunsa böyle dökülmez” yorumlarının yapılmasına yol açtı. Yolun üzerindeki parke kaplama ile üzerine dökülecek asfaltın birbiriyle uygun bir şekilde birleşmesini sağlayacak bitüm emilsüyonu da uygulanmadan yapılan asfaltın olması gerekenden çok daha önce bozulacağı iddia edildi. 
YÜZEY KALİTESİ SON DERECE DÜŞÜK OLDU
Öte yandan Kozlu Lisesi çevresinde, birkaç yıl önce, kaldırım iptal edilerek hizmete sunulan çiçeklikler için yapılan prekast duvarların bir bölümü de, önceden hesabı yapılmadığı için asfalt içinde kaldı. Finişerle serilen asfaltın silindirlerle gerektiği kadar sıkıştırılmaması yüzey kalitesini önemli şekilde düşürürken, içindeki agreanın (çakılın) etrafa dağılmasına da neden oldu. Kaplanacak yolun gerekli şekilde temizliği yapılmadığı için asfaltın içine karışan yabancı cisimler kalitesinin düşmesine de neden olurken, yolun parke kaplama ile birleşme noktalarında ortaya çıkan çirkin görüntüler, “Bu kadarına pes” dedirtti.
NEDEN BU KADAR BORÇLU OLDUĞU ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAŞILIYOR
Asfalt seriminin son derece özensiz bir şekilde yapıldığını söyleyen vatandaşlar, “Sözde Fatih Sitesi Kozlu’nun en mutena semti. Önceki başkanlık döneminde, yaptığı imar oyunlarıyla bizi beton cehennemine mahkum eden Ali Bektaş, şimdi de yaptığı özensizliklerle mahallemizi hepten çirkinleştiriyor. Doğru düzgün ön hazırlığı yapılmadan dökülen asfalt, zamanından çok önce bozulacağa benziyor. Kırık dökük kaldırımların, abuk sabuk refüjlerin hiçbiri düzeltilmeden yapılan uygulama, büyük bir israf olarak ortaya çıkıyor. Ali Bektaş, iş bilmezliği yüzünden hepimizin parasını çarçur ediyor. Kozlu Belediyesinin neden bu kadar borçlu olduğu şimdi daha iyi anlaşılıyor. İnsan bu asfaltı bedava bulsa böyle dökmez. Harcanan kamu kaynağına yazık” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Murat Soylu 3 hafta önce

arkadaş ben fatih sitesinde oturuyorum araçlarımızda hiç bir aksam kalmadı. siz neyin derdindesiniz onu anlamadım ben, ailem ve çevremdekiler bu durumdan memnun ki diğerleri asfalttan daha kolay iş. yıllar oldu asfalt görmeyeli onu da eleştirmek için yer aramayın. başkanın eleştirilecek tabi ki yerleri var yapılan hizmete de eleştiri yapmak vatandaş olarak ayıp olur .

Misafir Avatar
Kerem 4 hafta önce

Vardır bir film Ali Bektaş kasabanın şerifi külhanbey sahte kabadayı nasıl bir memleket burası bu şahıs belediye başkanlığı değil limanda bekçi olamaz kapasite sıfır İkili ilişki sıfır diyalog sıfır vizyon sıfır yazıklar olsun Ak partiye bunu nasıl milletin başına bela etti

Misafir Avatar
akpli 4 hafta önce

daha bu neki bir tane baytar var o belediyede susuz götürüyor satın alınan malın yarısı giriyor belediyeye diğerinin sadece faturası giriyor alsınlar takibe bak neler çıkıyor altından

banner228

ÖRNEK KÖYE TEŞEKKÜR BELGESİ

Haberi Oku