Yaşam:
Çiftçilere 3 bin 400 adet ceviz fidanı dağıtıldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından çiftçilere 3 bin 400 adet aşılı ceviz fidanı dağıtıldı. 

"Meyveciliği Geliştirme Projesi " kapsamında 65 çiftçiye 3 bin 400 adet Chandler cinsi ceviz fidanı dağıtıldı. Fidan dağıtımında konuşan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Coşkun Ulutaş, şu bilgiyi verdi:

"Bitkisel üretimde sertifikalı fidan kullanmak ve bahçe kurmak hem yüksek verim açısından, hem de zirai mücadelenin daha az yapılması açısından önemli. Bu nedenle çiftçilerimizin talepleri ve arkadaşlarla yaptığımız değerlendirmeler sonucu Chandler çeşidi sertifikalı 3.400 adet aşılı fidanı Zonguldak İl özel idare kaynakları ile destekli olarak ilçemizde çiftçilerimize dağıttık. Müdürlüğümüz bahçesinde yaptığımız fidan dağıtımı ile ayrıca çiftçilere Ziraat Mühendislerimiz tarafından bahçe kurulması, fidan dikimi gibi konularda bilgi de verilmektedir. Üretim arttıkça ekonomimiz güçlenecek, ülkemiz kalkınacak inancı ile çiftçilerimize kazançlarının bol, ürünlerinin bereketli olmasını diliyorum"

Fidan dağıtımı sırasında Müdürlük tarafından her çiftçiye fidan dikimi hakkında bilgilendirme yapıldı. (Emre Can Bayram)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

SON 'KALAYCI'

Haberi Oku