Cumhurbaşkanı’nın sözü neden tutulmuyor?

Yaşam 11.04.2019, 15:00 11.04.2019, 15:09
2515
Cumhurbaşkanı’nın sözü neden tutulmuyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart 2019 seçimi öncesi Madenci anıtında halka verdiği “Havaalanı açılacak” sözünün tutulmamasına tepkiler büyüyor.

Konuyla ilgili tepkisini dile getiren Çaycumalılar Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu, “Cumhurbaşkanımızın Zonguldak Halkına Verdiği Söz Neden Tutulmuyor?” başlığıyla sosyal medya hesabından yetkililere hatırlatmada bulundu.

Çiloğlu, şunları söyledi:

“Yıllardır Zonguldak 'ın kanayan yaralarından olan Zonguldak Havaalanı bilindiği üzere iç hat seferleri konusunda bir türlü başarılı olamamış. Yurtdışı hatlarında ise iyi bir yoldayken Alman Germania şirketinin iflas etmesi ile son bulmuştu. Hatta bilet alan birçok vatandaşımızda mağdur olmuştu.

Bölgemizin geleceği için havaalanının açık olması büyük önem arz etmektedir. Bizlerde bu konuya duyarsız kalmayıp olumlu görüşlerimizi sık sık kamuoyu ile de paylaştık. Sayın Cumhurbaşkanımız yerel seçimler öncesi Zonguldak halkına müjde olarak havaalanının mart ayı içerisinde açılacağının da sözünü vermişti. Bizlerde kendisine teşekkür etmiştik. Lâkin Sayın Cumhurbaşkanımızın sözüne rağmen ne yazık ki, havaalanı henüz ne iç hatlara nede dış hatlara açılmamıştır.

Bu konuda da kamuoyu yetkililer tarafından aydınlatılmamıştır. Konunun yetkililerinden kamuoyunu aydınlatmalarını talep ediyoruz”

Haber: Abdullah Karabacak

Yorumlar (6)
çaycumalı 2 yıl önce
cumhurbaşkanının sözü neden tutulmuyor değil, cumhurbaşkanı verdiği sözünü neden tutmuyor demelisiniz..
Sezai cağdaş 2 yıl önce
Sayın çiloglu..verılen sözler tutulmuyor desenız daha iyi olmazmı...herkes duştu istanbul Ankaranın derdıne..źonguldak kimin Derdıne..saygılarımla
Muhittin müdür 2 yıl önce
Büyüksün Başkan Helal olsun sana
Tramvay 2 yıl önce
Hani haberde kesin 12 Nisan,da ilk uçuş Ankara,dan Zonguldak,a yapılacaktı.
Vatandaş 2 yıl önce
zonguldak sivil toplum örgütlerinin en duyarlı başkanı, tşk.ler.
fatih uçar 2 yıl önce
neyi peşindesin başkanım syn ahmet çolak oglunun yanına gidersin konuşur ögrenip paylaşım yaparsın dogru olan bu bence
25
açık