Dünyada güzel insanlar da var... Haydi iyilik yapmaya...

Yaşam 07.05.2021, 00:14
2947
Dünyada güzel insanlar da var... Haydi iyilik yapmaya...

Dünyada güzel insanlar da var... Haydi iyilik yapmaya... 

FİTRE VE ZEKATLAR
ALPARSLAN İÇİN...

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi Serdaroğlu Köyü’nde prematüre doğan ve ölümcül SMA Tip1 hastası 8 aylık Alparslan Başoğlu için yurt içi ve yurt dışında yardım kampanyası başlatıldı.
Tedavisi için 2.3 milyon liraya ihtiyaç olan Alparslan’ın yurtdışında tedavi olması için banka hesap numaraları paylaşıldı. İstanbul’da yaşayan Başoğlu ailesi, sosyal medya hesaplarından oğulları için çağrıda bulundu.

Halkın Sesi, Müslüman aleminin en kutsal aylarından olan Ramazan ayında tüm vicdan ve merhamet sahibi vatandaşlarımızı fitre ve zekatlarını Alparslan için verilen hesaplara yatırmaya davet ediyor. 

ANNE-BABASINDAN GÖZ YAŞARTAN MEKTUP:

Alparslan 33 haftalık prematüre olarak dünyaya geldi. Otuz  beş gün yeni doğan yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdi.  Dört buçuk aylıkken SMA TİP1 teşhisi konuldu. Ölümcül bir kas hastalığı... Bu hastalığın bir çaresi var o da yurt dışında satılan Zolgensma  ilacı. Bu ilaç FDA ve EMA'dan onay almış bir ilaç. ABD ve ALMANYA' da bu ilaç SMA'lı bebeklere ücretsiz olarak veriliyor. Maliyeti 2,3 milyon dolar... Bizim bütün ailemiz, eşim ve ben bir ömür boyu çalışsak bu parayı bulamayız. Şuan Türkiye'den birçok aile bu ilaca ulaştı. Bizde  bu ilacı almak için herkesin yardımını bekliyoruz. Bu ilacı alan bebeklere %95 iyi gelmiş. Bu hastalık kasları günden güne eriten solunum sıkıntısı çektiren çok ağır bir hastalık. Eğer bu bebekler ilacı almazsa 2 yaşını maalesef göremiyorlar...

Kötü bir şey olduğunda keşke onun değil benim başıma gelseydi dedigimiz tek şey evlatmış.

Cennette ferahlık ve sevinç evi denilen öyle gösterişli bir yer vardır ki, oraya yalnız çocukları sevindirenler girebilir.

Ayakta duracak halim yokken ayakta duracak nedenlerim var benim. Çünkü ben bir anneyim, babayım ve evlatlarım var benim…

Abilerim,  ablalarım eşimin sağlık çalışanı meslektaşları lütfen sesimizi duyun artık. Oğlumuz şuan 10 aylık oldu ve 2 yaşına kadar bu tedaviyi alması gerekiyor. 13.5 kiloyu geçmemesi gerekiyor oğlumuzun. Kampanyamız çok yavaş ilerliyor. Türkiye'deki vatandaşlarımız yurtdışında gurbetcilerimiz. İkiz evlatlarimizi kaybettik. Alparslan'ımızı kaybetmek istemiyoruz. Sizlerin desteğini istiyoruz.

Alparslan'ımızın doğumundan, kucağımıza alana kadar her an her saniye hep onun özlemini çektik. Artık geceleri uyuyamıyoruz,  ne yediğimiz yemeğin tadı, ne içtiğimiz çayın tadını, ne de içtiğimiz suyun tadını alabiliyoruz. Her an Alparslan'ımız da  birgün elimizden kayıp gidecek korkusu ile yaşıyoruz.
İki yıl önce kaybettiğimiz ikiz evlatlarımızın acısını bir nebze olsun onda giderebilmek için, mutluluğumuzu onunla paylaşabilmek ve her babanın olduğu gibi benimde hayalim olan oğlumu yanıma alarak: "Hadi oğlum oltaları al gel balığa gidiyoruz." demeyi o kadar çok istiyorum ki...
Bu mutluluğumuz yarıda kalmadan gelin sizde, bu hayallerimize ulaşmamıza vesile olun. Sessiz kalmayın...

Instagram hesabımız: alparslanin_savasi
Facebook adresimiz: Alparslan BAŞOĞLU
Twitter adresimiz: Alprslanbsglu
İletişim numaralarımız: Anne ( hemşire): 0541 831 27 04
Baba: 0507 637 32 84

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
23
açık