Yaşam:
Elektromanyetik kirlilik sizi öldürüyor

Kozlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Özdemir, etrafımızı saran elektronik cihazların hayatımızı kısalttığını belirtti.

Uzman Elektrik Öğretmeni olan Özdemir, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, şu hayati uyarılarda bulundu:“TSE, CE, ISO belgeleri olmayan hiç bir elektrikli, elektronik gereci evinize sokmayınız.

Çünkü bu aygıtlar sağlığınıza çok zarar verir.

 Bir örnek ile anlatayım. Kaliteli, garantili, yetkili servisi olan, yedek parçası çabuk bulunan bir TV'nin içindeki parçalar etrafa daha az manyetik alan, ısı, radyasyon (ışınım) yayar. Tüm devreleri buna göre dizayn edilmiştir.

 Ucuz, çalıntı, patentsiz, garantisiz, uydurma cihazlar size 10 yönden zarar verir. Yani uykunuzu, beyninizi, cebinizi, bilincinizi tahrip eder.

Markası, modeli, mahreci, üreticisi bilinmeyen cihazlardan uzak durunuz.

Mikrodalga fırın, kablosuz modem, bilgisayar, tablet, infrared ısıtıcı, bilgisayar, baz istasyonu, cep telefonu, UPS (KGK) ve bazı tıbbî cihazlar sizi 10 yıl erken rahmete erdirecektir.

 Doğal, organik yaşam savunucuları haklıdır. Ucuza mal etmek için hatalı, eksik üretilen cihazları evine sokanlar suçludur.

Elektrikli ve elektronik cihazların yaptığı tahribatları görmezden gelmeyelim. Yıllık 30 milyar dolar civarındaki sağlık harcamalarının yarısının müsebbibi fason, merdivenaltı, korsan, patentsiz, hırsızlama üretilmiş bu eşyalardır.

Bu konuda en çok kötülük Çin'den gelmektedir. Hiç bir şekilde insan sağlığına önem vermeyen markaları buraya yazarım ama dava ederler.

Uzakdoğu ülkelerinde bütçeye göre her kalitede mal yapılmaktadır. Bir örnek ile anlatayım. Parası az olanlar için frensiz, aynasız, egzostsuz, klimasız, bagajsız, radyosuz, paspassız taşıt üretilebiliyor.

 Ucuz diye, kâr ettim diye aldığınız elektronik cihazlarda söndürücü, bastırıcı, harmonik giderici, bloke edici, azaltıcı devreler yoktur.

 Kalitesiz tabir edilen bu mallar size kanser olarak dönmektedir.

Uzun yazıları okuyan olmadığı için fazla ayrıntıya girmiyorum”

 

Anahtar Kelimeler
ElektronikAli özdemir
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
öncezonguldak 1 yıl önce

Ucuz elektronik ürünleri eve sokmak suç,bunların satışa sunulması haktır.

banner228

ESKİ CEZAEVİ MÜZE KÜTÜPHANE

Haberi Oku