Yaşam:
Emine Bakkal, 42 yıldır görevinin başında!

Mesleğe olan sevdasıyla örnek olan mahallenin Emine Bakkal'ı, 42 yıldır görevinin başında!

Zonguldak Tepebaşı Mahallesi'nin 'Emine Bakkal'ı olarak bilinen 70 yaşındaki 6 çocuk 10 torun sahibi Emine Doğan, 42 yıldır bakkalcılık hizmeti veriyor.

Ahmet Galatalı Sokak üzerinde 42 yıl önce evinin altına açtığı bakkal dükkanı sayesinde çocuklarını okutup hayata kazandıran ve halen ailenin geçimini sağlayan Emine Bakkal, "Burada bir ömür geçti. Halen işimin başındayım. Bakkal esnaflığını çok seviyorum. İnsanlarla otorup kalkıyoruz. Bana iyi geliyor" diyor.

MESLEĞİNİ ÇOK SEVİYOR

Daha önce göstermiş olduğu hizmet ve vergilerini düzenli olarak devlete ödemesi nedeniyle Maliye'den teşekkür belgesi verildiğini hatırlatan Emine Doğan, şunları söyledi:

 “42 senedir bu işi yapıyorum. 'Emine Ana', 'Emine Bakkal', 'Vali', 'Muhtar' diyorlar. İsmimi söyleyen pek yok. Günde en az 10 kişi adres soruyor. Buraya ilk geldiğimiz yıllarda çakal yolu vardı. Hiç ev yoktu. Tırpanla buraları açtık, elimiz yara olurdu. Hane sayısı artınca 'bakkal açalım' dedik. Eşim işe gittiği için bakkal işi bana kaldı. Hem 6 tane çocuğuma bakardım hem de bakkalcılık yapardım. Ama mesleğimi çok seviyorum. Sabah 06.30’dan gece 23.00’e kadar bakkaldayım.

Günümün büyük bölümü bakkalda geçiyor. Yemeğimizi de burada yiyoruz. Piknik yapar gibi çok güzel oluyor. Sadece namaza eve gidiyoruz. Mahalleli kadınlar geliyor, sohbet ediyoruz. Bir bayanın bakkalcılık yapması çok güzel bir şey. Onlara da tavsiye ediyorum. Allah sağlık verdiği müddetçe mesleğimi yapacağım.”

Haber: Abdullah Karabacak Fotoğraf: Gülden Işık
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Aynur Kızılhan 4 ay önce

Bir Zonguldaklı olarak burada yazılarınızı okumaktan gurur duyuyorum

Misafir Avatar
Efe. 4 ay önce

Allah,cc,uzun ömürler versin teyzeye.

banner228

Adamına göre adalet

Haberi Oku