Yaşam:
Evde Bakım Hizmetlerinden Faydalanan Zonguldaklı Ayşe Nine: 'MUTLUYUM'
Antalya Büyükşehir Belediyesinin zor durumda olan yaşlı, yatalak, engelli ve evsiz bireylere evde bakım hizmeti 9 ayda 4 bin 552 yaşlıya ulaştı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Muhittin Böcek’in ‘zor durumda olan her vatandaşın yanında olacağız’ talimatıyla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürmek için sosyal hizmetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda doktor, hemşire ve temizlik personelinden oluşan evde bakım hizmeti ekibi, yaşlı, engelli, yatalak hastaların tüm ihtiyaçlarını evlerine giderek karşılıyor. 
 Antalyalı vatandaşların faydalandığı hizmet kapsamı içerisinde doktor ve hemşireler, periyodik olarak ziyaret ettikleri ve kendilerine ulaşan istek ve talepleri hassas bir şekilde değerlendirerek hizmet veriyor. Tıbbi malzeme desteği sağlanan, hastalara tansiyon, şeker takibi, enjeksiyon, pansuman gibi hizmetler veriliyor. Doktor ve hemşirelerin özenle gerçekleştirdiği evde bakım hizmetlerinin yanı sıra yaşlı ve hasta bireylerin evleri de temizleniyor. Aynı zamanda mobil kuaför hizmeti de veriliyor. Kuaför ekibi hasta ve yaşlı bireylerin saçlarını ve tırnaklarını keserek bakımlarını yapıyor.93 yaşındaki Ayşe Nine


Evde bakım hizmetinden faydalanan 93 yaşındaki Ayşe Özgül de evinde ziyaret edilerek muayene edildi. Tansiyonuna bakılıp şekeri ölçülen Ayşe ninenin odası temizlendi. Saçları kesilip, tırnaklarına bakım yapılan Ayşe Özgül “Aslında Zonguldak’ta yaşıyorum. Antalya’da kızımın yanında kalıyorum. Böylesine bir hizmet başka bir yerde görmedim. Beni muayene ettiler, iğnemi yaptılar. Saçlarımı kestiler. Bu hizmeti verenden de yerine getirenden de binlerce kez Allah razı olsun” diyerek duygularını dile getirdi. (iha)


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Meydan onlara kalsa da insansız mahzunlar...

Haberi Oku