Yaşam:
Gazipaşa'da renkli görüntüler

2 Nisan Dünya Otizmler Günü kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla madenci anıtından valilik binası önüne yürüyüş düzenlendi.

Karaelmas Otizmli Bireyler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında vos voslar ve motosikletlerle beraber madenci anıtından başlayarak Valilik binasına kadar yürüdüler. Farkındalık yürüyüşüne, Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selin Alan, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, STK temsilcilikleri, Oztizm Derneği, Daire Müdürleri, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Karaelmas Otizmli Bireyler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Arife Dereli, “Bizler çocuklarımızın ve ailelerinin 3 Aralık Dünya engelliler günü bey 2 Nisan Dünya otizm farkındalık günü tarihleri yanı sıra tüm yıl boyu fark edilmeden istiyoruz. Sorunlarımızın çözümüne yönelik ilgili kurum ve kuruluşların sürekli çalışmalarını, daha kapsamlı adımlar atmalarını bekliyoruz. Yaşantımızda fark yaratacak uygulamaların hayata geçmesini ilgili yasal düzenlemelerin bir an evvel oluşturulmasını talep ediyoruz” diye konuştu.Ardından Karaelmas Otizmli Bireyler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Arife Dereli ve üyeleri Zonguldak Valisi Erdoğa  Bektaş'ı makamında ziyaret etti.

Haber: Emre Can Bayram

Anahtar Kelimeler
Otizm
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

KAFELERE KÖTÜ HABER

Haberi Oku