Yaşam:
Gazipaşa değil, liman arkası

Zonguldak’ta havaların ısınmasıyla vatandaşlar sahile akın etti. Liman arkası, Gazipaşa merkezindeki yoğunluğu aratmazken, limanın iç kısmı halen vatandaşların geçişine kapalı bulunuyor.  

Yazdan kalma günün keyfini çıkaran Zonguldaklılar, 7’den 70’e sokaklara döküldü. Özellikle kordon boyu, sahil yolu ve liman arkasına akın eden vatandaşlar, güneşli havanın keyfini çıkardı.

Vatandaşların özellikle liman arkasına akın etmesi, Gazipaşa caddesindeki yoğunluğu aratmadı.

SAHİL GÜVENLİK TARAFI HALA KAPALI

Vatandaşların akın ettiği limanın iç kısmı ise geçişlere halen kapalı.

Geçtiğimiz yaz aylarında, ziyaretlere kapatılan Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın olduğu bölüm, yıllar sonra ilk kez vatandaşların geçişine kapatılmıştı. Gerekli düzenlemeden sonra vatandaşların geçişine açılacağı belirtilen liman gezi yolu halen vatandaşlara kapalı bulunuyor. (Abdullah Karabacak)Anahtar Kelimeler
VatandaşAkınLiman
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Mitatpaşâlı 11 ay önce

Giden valimiz şehrimizin temiz deniz havası alınacak, vatandaşların yürüyüş yapabileceği yeri sahil güvenlige bıraktı ve gitti. Sahil güvenliğin ası yeri, Erdemir gemisi için yapılan şimdi limanı ikiye bolun hiç br işe yaramayan ve ucube olarak duran yer olması gereki. Çünkü, bir yıl önce güvenliğin durduğu yer fırtınadan düm düz edilmişti. Feri hattının orası daha güvenli ve sivil halka kapalï. Bir işe yaramış olur. Bilhassa yaşlı insanlar rahat, rahat liman arkasında temiz iyot havası alabilirler.

banner228

Korku dolu o anları anlattı

Haberi Oku