Yaşam:
Kükürtlü su şifa dağıtıyor

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan kükürtlü su vatandaşların hizmetinde olmasına rağmen yeterince bilinmiyor. Sezonu Nisan ayında açıp Eylül ayında kapattıklarını söyleyen işletme Sahibi Mustafa Bıyıklı, tesiste dağlardan gelen kükürtlü suyu doktorların da tavsiye ettiğini ifade ediyor ve şunları söylüyor:

“Kükürtlü suyun faydaları, Kireçleme, Mide Rahatsızlığı, İdrar Yolları, Basur, Egzama, Mantar,Sinüzit, Guatır, Kadın hastalıkları, Saçtaki kepeklere, cilt hastalıkları, Vücut Çatlaklarına, Topuk Çatlaklarına ve içildiğinde ise böbrek taşlarına iyi geliyor. Kükürtlü su aynı zamanda içiliyor. Bu tesisi genişletmek için çalışma başlattık. Şuan bir proje hazırlanıyor. Buraya 300-400 kişilik bir otel yapılacak. Yapılacak otelde kaplıcalarda olması gereken ve mevzuata uygun otel olacak. Ben Zonguldak halkının ve yakın illerdeki esnaflardan bu tesise sahip çıkmasını istiyorum. İlimizde ve çevre illerde yaşayan vatandaşlarımız başka illerdeki kaplıcalara gidiyorlar. Başka illere para kazandırıyorlar. Burası yapıldığı zaman ilimizde yaşayan vatandaşlarımız başka illere gitmelerine gerek kalmayacak ve para Zonguldak’ta Benim tek isteğim esnaflarımız, taksicilerimiz, dolmuşçularımız ve vatandaşlarımız bu tesise sahip çıksınlar. Bu kükürtlü su başka illerde yok. Şuan gelen müşterilerimiz pek az çünkü fazla bilinmiyor. Ama bayramlarda yoğunluğumuz artıyor”.

İşletme çalışanı Mustafa Bıyıklı ise normal tedavinin 14 seans olduğunu belirtirken durumun kişiden kişiye değiştiğini söyledi. Kaya, kükürtlü su için tek seansın 5 TL olduğunu da bildirdi.(Barış Doğan)
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ali kemal teker 1 ay önce

Erzurum pasinler on numara

Misafir Avatar
Musa akkas 4 ay önce

Antalyanin demre ilçesinde burguc denilen yerde kukurtlu su havuzları var.Turkiye nin her yerinden şifa için gelenler var.Şiddetle tavsiye ederim.yaz kış 13 derece sıcaklığı var.Mide ve mantar hastalığı için birebir.Bir defa girdim mantardan eser kalmadı.

Misafir Avatar
Coşkun 10 ay önce

Konya Ereğli akhüyük köyü kükürtlü su daha faliyete geçmedi ama faydası çok bil istedim

Misafir Avatar
sadi sadi 1 yıl önce

muğla dalamanda en az 50 tane kaynak ve 3 tane büyük tesis var.ve kükürt oranı yüksek.cilt hastalıklarına kesin şifa.ama bir kez girmek yeterli değil.en az 1 ay düzenli bir şekilde kükürtlü suya girmek gerekir.ve hemen duş almayacaksınız.cildinizde kükürt kurayacak.ve şifa bulacaksınız.dalamanı tek geçerim

Misafir Avatar
Zeynep yayla 2 yıl önce

Ekim ayında gelsek olurmu

Misafir Avatar
yusuf Salïk 3 yıl önce

Kůkůrtlů su Hatay Antakya serinyol beldesinde de var

Misafir Avatar
Badi 2 yıl önce

Mugla dalaman sarıkemer de de var cok guzel harika bi yer

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Volkan. Volkan 4 yıl önce

Senin denizli pamukkale karahayit kasabadindan haberin yok

Misafir Avatar
Menduh 11 ay önce

Diyarbakır-çermik

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
M.ali 2 yıl önce

Slm kardesim Vucuttaki yaralara kukurtlu su yeri ariyoruz onerdiginiz yer olurmu yardimci olurmusunuz

-Beğenmedim(0)

banner228

'Mantar' kursu sona erdi

Haberi Oku