Yaşam:
Paradaki notun sahibi aranıyor...

Zonguldak'ta 5 TL'lik bir banknotun üzerine yazılan not, hem tebessüm ettirdi hem de düşündürdü. Paranın üzerinde "Fasulyem'den aldığım ilk harçlık. 23 Aralık 2019" yazılı not dikkat çekti. 

Ankara karayolu Beycuma yol ayrımı mevkiinde Kemer Petrol Market'ten alışveriş yapan Karatel İletişim sahibi ve Fotoğrafçı Yalçın Denizli, paranın üzerinde yazan notu görünce sosyal medya sitesinden paylaştı.

5 TL'lik banknotun üzerindeki notun bahçedeki fasulye parasından elde edilen harçlık mı yoksa mecaz anlamda mı kullanıldığı merak konusu oldu. Hatıra amaçlı yazıldığı ihtimaline binaen parayı sahibine vermeye hazır olduğunu ifade eden Yalçın Denizli, "Dün Beycuma yol ayrımını geçtikten sonra Kemer petrole girdim. Oradaki markette alışveriş yaptıktan sonra para üstü olarak verildi. Paranın üzerindeki yazı dikkatimi çekti. Hatta market sahibine de gösterdim. O da fotoğrafını çekti. Eğer paranın sahibi ortaya çıkarsa hemen geri vermeyi düşünüyorum. Muhtemelen hatıra amaçlı yazılmış. Belki de o kişi için özel bir anlamı vardı. Hangi anlamda olursa olsun, eğer ortaya çıkarsa parasını iade edeceğim. Bu bizler için basit bir insanlık borcu olur." dedi.

(Halkın Sesi)

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Adamına göre adalet

Haberi Oku