Yaşam:
Yavru köpeklere taksici şefkati

Merkez Taksi durağı esnafları duraklarının önlerinde duran köpekleri soğuktan korumak amacıyla aralarında para toplayarak özel köpek kulübesi siparişi verdi...Taksi durağı esnafları hayvanları sevdiklerini söyleyerek, ''İnşallah hayvanlar rahat eder, bizler de rahat uyuruz'' dedi.

Zonguldak'ta halka hizmet veren Merkez Taksi Durağı esnafı duraklarının önlerinde duran iki yavru köpeğe sahip çıkmak amacıyla Hayvan Severler Derneğinden köpek kulübesi talep etti. Taksi Durağının isteği üzerine Hayvan Severler Derneği durağa 2 adet köpek kulübesi gönderdi. Taksici esnafları yavru köpekleri mama ve kemikle besleyerek köpeklere sahip çıktı. Öte yandan taksici esnafları köpek barınaklarının yetersiz olmasından dolayı aralarında para toplayarak köpeklerin soğuktan daha iyi korunabilmeleri amacıyla marangoza özel olarak köpek kulübesi yaptırmaya karar verdi. Bir kaç gün içerisinde gelecek olan özel köpek kulübeleriyle birlikte yavru köpekler soğuktan daha iyi korunacak.

''Barınaklar hayvanlar için yetersiz geliyor''

65 yaşındaki taksi durağı esnafı Calal Gelik, ''Biz hayvanları sevdiğimiz için taksi durağı olarak bunlara sahip çıktık. Bu köpekler ilk geldiklerinde yavruydu. Çok ürkek ve kötü durumdaydı. Bizde bunlara sahip çıktık. Biz bu barınakları hayvan severler derneğinden aldık. Bunlar şuanda hayvanlar için yetersiz geliyor ve üşüyor. Aramızda para topladık güzel bir şey yaptıracağız. İnşallah ondan sonra da hayvanlar rahat eder. Biz rahat uyuruz'' dedi. (Emre Can Bayram)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Adamına göre adalet

Haberi Oku