Şu bizim posta idaresi öyle güzel pullar basıyor ki, alıp koleksiyon yapmamak olası değil…
 
Gerçekten de yılın belirli günlerine özel pullar göz kamaştırıyor.
 
İlk gün zarfları da öyle…
 
Son olarak Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT AŞ), "2020 Uluslararası Bitki Sağlığı Yılı" konulu anma pulu ve ilkgün zarfını 24 Eylül 2020’de tedavüle sundu.
 
24 Eylül 2020 tarihinde tedavüle sunulan "2020 Uluslararası Bitki Sağlığı Yılı" konulu 3,00 TL (36x52 mm boyutunda) bedelli anma pulu, söz konusu pula ait 5,00 TL bedelli ilkgün zarfı PTT iş yerlerinde ve www.filateli.gov.tr web adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa çıktı.
 
Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte PTT Pul Müzesi Hacıbayram Mah. Atatürk Bulvarı No:3 Ulus Altındağ/ANKARA adresinde "2020 Uluslararası Bitki Sağlığı Yılı 24.09.2020 Ankara" ibareli ilkgün damgası kullandırılmaya başlandı.
 
Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 24 Eylül 2020 tarihinde satışa sunulan ilkgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.
 
Koleksiyoncular için hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürüne uygun olması halinde) ilkgün damgası ve posta damgası talepleri, 24 Eylül 2020 itibari ile 3 ay içerisinde PTT AŞ’ye iletildiği takdirde karşılanacak.
 
Görüyorsunuz işte;
 
PTT pul koleksiyoncuları için ne güzel çalışıyor, gel de filatelist olma şimdi…
 
X     x     x
 
TEŞEKKÜRLER İTALYA
 
 
Okullarda şimdilik 136 milyon adet maske dağıtıldı.
Her öğrenciye her gün bir maske ücretsiz veriliyor.
445 bin litre dezenfektan jel dağıtıldı.
Kapısında el dezenfektanı olmayan sınıf kalmadı.
Bütün okulların tuvaletleri kendi kendini dezenfekte eden aparatlarla donatıldı, her tuvalet her kullanımdan sonra otomatik olarak temizleniyor.
Çocuklar sosyal mesafeye uygun şekilde seyrek otursunlar diye, şimdilik 200 bin adet tekli sıra ve 400 bin adet sandalye ilave edildi, üretim harıl harıl devam ediyor, toplam 2 milyon adet tekli sıra olacak, tekli sıraların üstü, yani masa bölümü camdan imal ediliyor, her teneffüste her cam sırayı tek tek siliyor, temizlenmesi ve temizliğinin kontrolü çok daha kolay olduğu için ahşap yerine cam yapılıyor.
Okullara bir milyon adet ateşölçer dağıtıldı. Hem öğretmende, her hademede ateşölçer var.
Her öğretmene, her hademeye okulların açılacağı hafta test yapıldı, rutin aralıklarla hepsine test yapılmaya devam edilecek.
Okullara veliler dahil, giriş yasak.
Her veliye resmi yazı gönderildi, her ebeveyn her sabah çocuğunun ateşini ölçecek, 37,5 derecenin üzerindeyse kesinlikle okula göndermeyecek, derhal sağlık kuruluşlarına haber verecek denildi. Nerede mi?
Teşekkürler İTALYA... 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228