ZONGULDAK:

Genco Erkal’ın tek kişilik sahnelediği tiyatro oyunu ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’,  dün gece tiyatro severlerin karşısına çıktı. Oyundan sonra açıklamada bulunan Erkal;

“Gençlerin beni izlemesi mutlu ediyor”

Seçkin Organizasyonun organize ettiği, Genco Erkay’ın tek kişilik oynadığı tiyatro oyunu ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ dün gece Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Erkal, ilk kez 27 yaşındayken sahnelediği ve kendisiyle özdeşleşen, Rus tiyatro oyun yazarı Nikolay Vasilyeviç Gogol'un kaleme aldığı ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ oyunu Zonguldaklı tiyatro severlerle buluştu. Erkal’ın tek kişilik ve tek perdelik oyunu, XIX. Yüzyılda St Petersburg'da 9’uncu dereceden bir memurun öyküsüdür. Zamanında  bir bakanlıkta çalışmakta olan Aksentiy İvanoviç Poprişçin, yalnız ve yoksuldur. Genel müdürün kızına umutsuz bir tutkuya bağlı olan giderek kimsenin görmediği şeyleri görmeye başlar. Kafasının içinde gerçeklerden uzak, bambaşka bir dünya oluşturur. Son aşamada kendini İspanya Kralı olarak görmeye başlayacak, yaşamının son durağı bir akıl hastanesi olacaktır. Çarlık Rusya'sının acımasız bir toplumsal eleştirisi olan bu fantastik öyküyle Gogol bizleri hem güldürüyor hem de içimizi fena halde açıtan hikayesini sahneleyen Erkal, seyirciyi mest etti.

Oyun sonrası usta sanatçı Genco Erkal hayranlarıyla buluşarak fotoğraf çektirdi. Oyun sonrası yaptığı açıklamada Erkal,  “Zonguldak’a birçok kez geldiğini ve tekrar gelmekten dolayı çok mutluyum. Beni en çok sevindiren tiyatro severlerin oyundan keyif alması ve gençlerin sanata verdiği değer hepsinden kıymetli. Gençlerin beni izlemesi mutlu ediyor” dedi.

Aycan KARADAĞ

 

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Alaplı’da su kesintisi

Haberi Oku