ZONGULDAK:
 AKP tarafından hakim yapılan Ereğli eski İlçe Başkanı Adem Öztürk’ün,  FETÖ’nün para kasası Bank Asya’nın iki avukatından birisi olduğu ortaya çıktı. Diğer avukatı ise FETÖ’den cezaevine girdikten sonra tahliye oldu

PENSİLVANYA HAKİMİ!

Türkiye, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yargıda açığa alınan hakim ve savcılar yüzünden aylar süren bir kaos yaşamıştı. Darbe sonrası FETÖ’ye yakın olduğu gerekçesiyle binlerce hakim ve savcı hükümet tarafından önce açığa alınmış, sonra meslekten ihraç edilerek tutuklanmıştı. İdari soruşturmalar ve Kanun Hükmünde Kararnameler ile ihraç edilen binlerce hakim ve savcıdan boşalan koltuğa Türkiye genelinde olduğu gibi Zonguldak’ta 15 avukat sınav yapılmaksızın mülakatla alınmıştı. Halkın Sesi dünkü manşetinde Zonguldak’ta görev yapan 15 avukatın 3’ünün AKP’de aktif siyaset yapan yönetici olduğuna dikkat çekmiş, adalet olgusunu toplum nazarında zedeleneceğine vurgu yapmıştı.

BANK ASYA AVUKATI HAKİM OLDU

Bir dönem AKP’den milletvekili aday adayı da olan Adalet ve Kalkınma Partisi Ereğli eski İlçe Başkanı Adem Öztürk’ün terör örgütü FETÖ’nün para kasası olarak bilinen ve hükümet tarafından el konularak kapatılan Bank Asya A.Ş’nin Zonguldak’taki iki avukatından biri olduğu ortaya çıktı. Halkın Sesi’nin ele geçirdiği belgeye göre, hükümet tarafından adalet dağıtması için sınavsız hakim yapılan üç AKP’li avukattan birisi olan Adem Öztürk’ün halen FETÖ’ye üye olmak iddiasıyla cezaevinde olan Avukat Nazım Erdoğan ile birlikte Asya Katılım Bankası Anonim Şirketi’nin vekilliğini yaptığı görülüyor. Meslektaşı AKP Ereğli Belediye Meclis Üyesi Avukat Nazım Erdoğan, FETÖ’den cezaevine girip tahliye olurken Adem Öztürk’ün Bank Asya dosyasının sumen altı edilişinin arkasında hangi siyasilerin olduğu merak ediliyor. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Serhan 2 yıl önce

Attiginiz pislik Adey beye bulasmaz.Adem Beye feto konusunda pislik atan adamin fetocu oldugundan suphe etmek gerek.

banner228

Esrarengiz ziyaret sonunda Diyet ödendi... Damadını...

Haberi Oku