ZONGULDAK:

 Rantta sınır yok!

Önceki belediye başkanlığı döneminde basketbol sahası olarak kullanılan alanı imara açarak satan Ali Bektaş, hemen bitişiğindeki Erdoğan Evler sitesinin yolunu da inşaat alanına katarak, yüzlerce insanı mağdur etti. Yolun bile imara açılması Ali Bektaş’ın rant konusunda sınır tanımadığını gösterdi
Kozlu’nun AKP’li Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın yaptığı ranta dayalı imar uygulamaları, rezalet boyutuna ulaştı. Kozlu’da kaç dönemdir kendisi ya da kendi partisine mensup birileri belediye başkanlığı yaptığı halde, “AKP’li belediyeler CHP’nin pisliklerini temizlemeye çalışıyor” diyerek tüm Kozlu’ya kendini güldüren Ali Bektaş, mahalle halkının basketbol sahası olarak kullandığı alanı, bir önceki belediye başkanlığı sırasında satarak imara açtı. Bektaş, yapılan itirazlar nedeniyle yıllardır konut yapılamayan alana, göreve gelir gelmez, hemen yanındaki Erdoğan Evler sitesinin yolunu da dahil ederek inşaat izni verdi. Ruhsatını alan müteahhidin, basketbol sahasıyla Erdoğan Evler sitesinin yolunda kazı çalışmalarına başlaması civarda yaşayan yüzlerce insanı mağdur etti. Mahallenin yaşam kalitesini daha da aşağılara çeken uygulama, gören herkese, “İmar rantı varsa, Ali Bektaş’ı kimse tutamaz. Bektaş’ta sınır yok” dedirtti.
EN FAZLA 4 KAT OLAN YAPI YÜKSEKLİĞİNİ 25-30 KATA ÇIKARDI
Fatih Sitesi Mahallesi 1970’lerde gecekondu önleme bölgesi olarak imara açıldı. Arazi yapısı da göz önüne alınarak en fazla dört kat ruhsat verilen mahallede, Ali Bektaş’tan önceki tüm belediye başkanları alınan ilke kararlarına uydu. Düşük yoğunluklu yapılaşması nedeniyle uzun dönem Zonguldak’ın en mutena semti durumunda olan Fatih Sitesi, Ali Bektaş’ın belediye başkanı seçilmesinden sonra adeta tarumar oldu. En yüksek yapının 4 kat olduğu mahallede, 25-30 kata kadar ruhsat vermeye başlayan Bektaş, bununla da yetinmedi piknik alanı, spor sahası, park gibi sosyal donatı alanlarını da imara açarak, mahalleyi, resmen betona boğdu. Bektaş’ın mevcut yollara bir karış yeni yol eklemeden nüfusu ikiye katlayacak imar uygulamalarına imza atması Fatih Sitesi halkını girilip çıkılmayan sokaklarda yaşamaya da mahkûm ederken, birbirinin üstüne çıkan, manzarasını, ışığını kesen, boyutları arasında abartılı farklar bulunan yapılar nedeniyle mahalle son derece çirkin bir görünüm kazandı.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Kar timi göreve hazır

Haberi Oku