ZONGULDAK:
'1 buçuk aydır görevimin başındayım”

Gökçebey Kaymakamından açıklama;

“1 buçuk aydır görevimin başındayım”

 

Gökçebey kaymakamı Bünyamin Bilgin bir basın açıklaması yaparak görevinin başına olduğunu söyledi. Bilgin açıklamasında şunlara yer verdi:

Hakkımda 12/10/2016 tarihinde bazı internet sitelerinde yer alan" Kaymakamı ilçe Başkanı tutuklattı." Şeklinde ki haberlerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamamın yapılması uygun görülmüştür.

15 Temmuz darbe kalkışmasının öğrenilmesi akabinde; güvenlik önlem i olarak bütün vilayette her türlü yayın aracının Emniyet güçlerine teslim edilmesi talimatı üzerine, gereken tarafımdan yapılmıştır. Bunun amacı kalkışma sırasında bu tür yayın araçlarının kötüye kullanılmasının önlenmesi ve halkı infıale düşürecek olayların önüne geçilmesidir. Kontrolsüz oluşabilecek her türlü davranış ın önlenmesi yönündeki böyle bir çaba; tarafımca gerek Belediye Başkanı Vedat ÖZTÜRK ve gerekse AK Parti ilçe Başkanı Lokman AYDlN'a izah edilmiştir. Yoksa konu ilçe başkanının basın açıklamasında belirttiği gibi defaatIe bana bildirilmiş değildir.

Öte yandan hakkımda verilen görevden uzaklaştırma tedbiri, Bakanlığımız tarafından alınmış bir tedbirdir. Görevden uzaklaştırma sürecinde yapılan incelemeler ve araştırmalar sonucu şahsımın FETÖIPDY ile hiçbir alakası olmadığının görülmesi üzerine yine Bakanlığımız tarafından hakkımdaki görevden uzaklaştırma tedbiri ortadan kaldırılarak görevime iade edildim ve yaklaşık 1,5 aydır görevimin başındayım.

İlçe Başkanı Lokman AYDIN tarafından İl Emniyet Müdürlüğümüzün hakkımda FETÖIPDY terör örgütü ile müzahir olduğumun ifade edildiğinin vurgulanması sadece bir hezeyandan ibarettir. Kaldı ki bu durum bürokratik teamüllere de aykırı bir husustur, kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

JANDARMADAN BONZAİ OPERASYONU

Haberi Oku