ZONGULDAK:
11 gündür eylem yapan Gazi Ortaokulu velilerinden;  Kamu-Sen'e Teşekkür
Zonguldak’ta Gazi İlköğretim Okulu öğrencisi olup da Mithatpaşa İlköğretim binasında eğitim-öğretim görmekte olan öğrencilerin velileri, eylemlerinde kendilerine destek olan Kamu-Sen'e teşekkür ziyaretinde bulundu. 

11 gündür eylemlerine devam eden Gazi Ortaokulu velilerini Kamu-Sen İl Başkanı Kadir Bacıoğlu ile Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şahin Ören ve sendikacılar karşıladı.

Ziyarette konuşan Gazi Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Sümer Demirel, "Biz öncelikle başkanımıza teşekkür ediyoruz. Geçen akşam Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan geldiğinde dosyamızı sunduk. Kendisi yanımızda olduğunu ve haklı davamıza destek verdiğini söyledi. Kendileri doğru tavırla, düzgün yolda yürüdüğümüz inancındalar. Onlar da Gazi Ortaokulu'nun Gazi Ortaokulu öğrencilerinin hakkı olduğunu düşünüyorlar ve bir an önce de bu işin sonuçlanması için bizim yanımızda duruyorlar. Biz de kendilerine teşekkür mahiyetinde ziyaret gerçekleştirdik. Tekrar başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Kadir Bacıoğlu ise velilerin davasında haklı olduklarını ve okulun bir an önce kendilerine iade edilmesi gerektiğini belirterek, “Gazi Ortaokulu okul aile birliği başkanı olarak size ve okul aile birliği üyelerine ve öğrencilerimizin velilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ortaya koymuş olduğunuz mücadele gerçekten çok güzel. Sonuçta hak arama mücadelesi içerisindesiniz.  Demokrasinin bizlere izin verdiği şekilde yasal sınırlar içerisinde şikayetlerimizi dile getirmek gayet doğal. Bunu da gördüğüm kadarıyla uzun süredir basın aracılığıyla takip ediyorum ciddi bir şekilde yapıyorsunuz. Olayı hiçbir tarafa çekmeden amacınızın sadece Gazi Ortaokulu ve o okulda yaşayan öğrencilerin mağduriyeti olduğunu dile getiriyorsunuz.

Haftasonu Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Talip Geylan Zonguldak'a geldi, sizinle beraber dosyayı kendisine takdim ettik, yardımcı olacağını, Ankara'daki görüşmelerinde bunu da dile getireceğini söyledi. Bu konuda yapılması gerekenler masaya yatırılarak öğrencilerimizin mağduriyetinin bir an önce giderilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Gazi Ortaokulu şehir merkezinde gerçekten bulunması gereken bir okul. O yüzden bu sıkıntınızın Zonguldak gündeminden çözülerek çıkması gerektiğine inanıyorum. Umarım emeğimizin karşılığını alırız" ifadesini kullandı. 

Haber: Abdullah Karabacak

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Vali Tutulmaz HARMANKAYA’DA

Haberi Oku