ZONGULDAK:
112 Ekiplerine Adli Vak'alara Yaklaşım Eğitimi

Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın imzaladığı protokol kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa “Adli Vak’alarda maddi delillere yaklaşım“ eğitimi veriliyor.
İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde düzenlenen eğitime İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan il genelindeki tüm 112 acil sağlık hizmetlerinde görevli toplam 230 personel katılacak. Emniyet Müdürlüğünde görevli olay yeri inceleme uzman ekipleri tarafından verilen eğitimler teorik ve uygulamalı olmak üzere iki kısımdan oluşuyor. Uygulamalı eğitimlerde senaryo gereği gerçeği aratmayacak şekilde oluşturulmuş çeşitli adli vak’alar üzerinden uzman ekipler tarafından 112 personellerine olay yerinde nelerin delil olabileceği, tıbbi müdahalelerde bulunurken hangi delillere zarar gelebileceği gibi konular büyük bir titizlikle uygulanılıyor ve anlatılıyor, karşılıklı tecrübe paylaşımında bulunuluyor.
Öte yandan eğitime katılan 112 acil sağlık hizmetleri personelleri ise, düzenlenen bu eğitimin çok faydalı olduğunu belirterek şöyle dediler:
"Bizler adli bir vak’aya gittiğimizde bir taraftan tıbbi müdahalemizi yaparken, diğer taraftan ise emniyet mensubu arkadaşlarımızın daha rahat bir ortamda görev yapabilmesi için nelere dikkat etmemiz gerektiği açısından oldukça faydalı bir eğitim olmuştur."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Emek Partisi İlçe Başkanı Aday: “BU BİR...

Haberi Oku