“12 BİN KİŞİYE İSTİHDAM KAPISI”

ZONGULDAK 17.09.2017, 18:05 17.09.2017, 18:05
1292
“12 BİN KİŞİYE İSTİHDAM KAPISI”
AKP Ereğli İlçe kongresine katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 
“12 BİN KİŞİYE İSTİHDAM KAPISI AÇACAĞIZ”

AKP Ereğli İlçe Kongresi, Gülüç Beldesi'nde bulunan Büyük Ereğli Anadolu Hotel'de gerçekleştirildi. Kongreye Bilim ve Sanayi Bakanı Faruk Özlü, AKP Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AKP Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, İlçe Başkanı Fatih Çakır'ın yanı sıra çok sayıda partili, sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

AKP Ereğli İlçe kongresine katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’nin artık karanlık oyunlarla, tezgahlarla, kurgularla, senaryolarla, hain odakların, şer güçlerin bölecekleri bir ülke olmadığını söyledi. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, ekonomide, sanayide ve bütün alanlarda vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için çalıştıklarını anlatan Özlü, konuşmasına şöyle devam etti: "AK Parti'nin bu muhteşem başarısında gönül gönüle yürüdüğümüz sizlerin büyük emeği vardır. Bu salonda bulunan herkes, AK Parti teşkilatlarında sorumluluk alan herkes Türk siyasi hayatında benzeri olmayan başarılara imza atan kadrolardır. Bugüne kadar her vatandaşımızın derdini kendi derdimiz bilerek bugünlere geldik. Bundan sonra da AK Parti siyaseti elbette farklı olmayacak. Herkes şundan emin olmalıdır. Türkiye artık karanlık oyunlarla, tezgahlarla, kurgularla, senaryolarla etkisiz kılınacak bir ülke değildir. Türkiye artık hain odakların, şer güçlerin bölecekleri bir ülke değildir. Kalplerimiz aynı heyecanla çarptığı sürece bizim hızımızı kimse kesemez. Türkiye sizlerle birlikte, AK Parti kadrolarıyla birlikte, milletimizle birlikte 2023'e taşınacak ve Allah'ın izniyle 2053 yürüyüşüne devam edecektir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önümüze koyduğu 2023 hedeflerinden asla geri adım atmayacağız." 

Bakan Özlü, 2023 hedeflerindeki en önemli halkalardan birini bilim, sanayi ve teknolojinin oluşturduğunu belirterek, Türkiye'nin sanayiyle daha da büyüyeceğinin farkında olduklarını söyledi.
Hükümet ve Bakanlık olarak, 3 temel hedef üzerinde yoğunlaştıklarını, bunlardan birincisinin "Bilim Merkezi Türkiye", ikincisinin "Teknoloji Üssü Türkiye", üçüncüsünün de "İleri Sanayi Ülkesi Türkiye" hedefleri olduğunu bildirdi. Özlü, bu hedeflere mutlak surette ulaşacaklarını vurgularken, "Türkiye'de 5 yeni endüstri bölgesi kuruyoruz. Filyos Projesi, Batı Karadeniz'in ve Zonguldak'ın çehresini değiştirecek. Filyos Endüstri Bölgesi, 40-50 milyar liralık bir ciroya sahip olacak. Filyos'ta 2 milyar dolara yakın yatırım yapacağız. Allah'ın izniyle 12 bin kişiye yeni bir istihdam kapısı açacağız. Peki böylesine makro ölçekli, dev bir proje için neden Filyos'u seçtik? Çünkü, endüstri bölgesinin hemen yanında Türkiye'nin en büyük liman projelerinden biri devam ediyor. Burası, lojistik üs kurma açısından yerli ve yabancı yatırımcılar için çok cazip imkanlar sunuyor çünkü, 607 hektar büyüklüğünde olan bu bölge, karma endüstri bölgesi olması nedeniyle her sektörden yatırımcıyı kendine çekiyor. Filyos Endüstri Bölgesi Projesi, Batı Karadeniz'in sanayi ve lojistik kapasitesini en üst seviyeye çıkaracak. Filyos ve diğer endüstri bölgeleri, en az GAP kadar büyük ve değerli projelerdir. Bu bölgede üretilen demir çelik, yine kendi bölgesinde ham madde olarak kullanılacak. Elektrikli teçhizat imalatı, makine ve ekipman imalatı, motorlu taşıtlar imalatı gibi pek çok alanda faaliyet gösterilecek. Bölgenin kamulaştırma çalışmalarını çok şükür tamamlamış bulunuyoruz. Projeyle bölgeye yapılacak organize sanayi bölgeleri, yeni limanlar, çevre ve dere ıslah çalışmaları buranın cazibesini de mutlaka artıracak. İşsizlik azalacak. Zonguldak ve çevre iller, göç veren değil, göç alan şehirler haline gelecek." dedi. 

İŞTE YENİ YÖNETİM KURULU
Tek liste ile gidilen kongrede Fatih Çakır Başkanlığında yönetime şu isimler girdi: Özlem Köse, Hüseyin Engin, Adnan Yazıcı, Mehmet Keleş, Hasan Aksoy, Mustafa Kumaş, Celal Yıldız, Sakin Arslan, Hüseyin Zafer Durmaz, Gamze Karanfil Azman, Onur Şahin, Halil Kırtay, Mehmet Ertürk, Yeliz Görgün, Raif Akyar, Cengiz Türk, Sebahattin Doğdu, Tahsin Berber, Tasin Tanyıldız, Tekin Alabaş, Uğur Sezer, Zafer Şen, Ümmü Seleme Coşkun, Asli Çelik.

Yorumlar (0)
27
az bulutlu