ZONGULDAK:
12 yıldır çıkıyor!

 

Bülent Ecevit Üniversitesi Uluslararası Yönetim İktisat ve İşletme Dergisi 30. Sayısını Yayınlamanın Gururunu Yaşıyor

 

Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Yayınevi’nin süreli yayınları arasında yer alan Uluslararası Yönetim İktisat ve İşletme Dergisi (IJMEB),12 yıldır aralıksız yayın hayatını sürdürerek 30. sayısını çıkarmanın gururunu yaşıyor. Editörlüğünü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Prof. Dr. Hamza Çeştepe, editör yardımcılığını yine aynı fakülteden Doç.Dr. Ertuğrul Yıldırım’ın yaptığı dergi, bugüne kadar başvurusu yapılan 1462 makaleden 471 adedini yayımlayarak akademi dünyasına hatırı sayılır bir katkı sağladı. Derginin Editörü Prof.Dr. Hamza Çeştepe “12 yıldır düzenli bir şekilde yılda dört sayı olarak yayınladığımız dergimizin 30. sayısını çıkartmış bulunuyoruz. Bu vesileyle dergimizin adını taşıyan uluslararası bir kongrenin hazırlıklarına da başladık. 2017 yılı içerisinde gerçekleştirmeyi planladığımız Uluslararası Yönetim İktisat ve İşletme Kongresi’ni gelenekselleştirerek, hem üniversitemizde akademik paylaşma ve tartışma ortamı oluşturmayı, hem de dergimizin tanınırlığını artırmayı hedefliyoruz. Aktif katılımcıya da dinleyici olarak,ilgili tüm akademisyenleri kongremize katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Konuyla ilgili olarak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Özer de basın bürosu kanalıyla yaptığı açıklamada “Üniversite olarak eğitim ve topluma hizmet faaliyetleri yanında araştırma ve bunları kamuoyuyla paylaşma çalışmalarına da kesintisiz bir şekilde devam ediyoruz. Bu bağlamda, 2014 yılında yayın hayatına başladığımız yayınevimizden özellikle ilimiz ve bölge sorunları ve çözümüne yönelik birçok kitap yayınladık. Bunun yayında, akademi dünyasında ilk olma niteliğine sahip ve saygın yeri olan bilimsel dergileri de düzenli bir şekilde çıkarmaya devam ediyoruz. 13. yayın hayatına girmiş olan Uluslararası Yönetim İktisat ve İşletme Dergisi de bunlardan biri. Ben başta dergi editörü Prof.Dr. Hamza Çeştepe olmak üzere derginin yayınlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başarılı yayın hayatlarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Dergi hakkında

Uluslararası Yönetim İktisat ve İşletme Dergisi (http://www.ijmeb.org) (ISSN:2147-9208, E-ISSN:2147-9194), eski adıyla Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, Bülent Ecevit Üniversitesi’nin resmi yayın organıdır. Dergi, ekonomi, işletme, yönetim ve uluslararası ilişkileri içeren konu başlıklarının oluşturduğu geniş bir alanda, bilimsel çalışmaları yayınlar. Bu alanlara katkı yapan araştırma, ampirik, metodolojik ya da teorik yapıda olabilir.

Uluslararası Yönetim İktisat ve İşletme Dergisi, “Özgün Makaleler”, “Tanıtım Makaleleri”, “Editöre Mektuplar”, “Toplantı ve Konferans Raporları" ve "Kitap Yorumları” yayımlar. Yayın Kurulu’nun kararıyla Özel Sayılar da yayımlanabilir.

Tüm katılımlar, Yayın Kurulu’nca çift körleme hakemlik tarzında değerlendirilir. Tüm makaleler Türkçe ya da İngilizce yazılabilir, ve İngilizce ve Türkçe özetler ile anahtar kelimeleri içermelidir. Yurtdışından gönderilen İngilizce yazılan makalelere yönelik olarak, Yayın Kurulu, özetleri Türkçe’ye çevirebilir.

Uluslararası Yönetim İktisat ve İşletme Dergisi’nin, Mart, Haziran, Eylül ve Aralık sayıları olmak üzere yılda dört düzenli sayısı bulunmaktadır. Dergiye aynı zamanda çevrim-içi olarak erişilebilir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

‘Rezil bir duruma düştü’

Haberi Oku