2195 YABANCI ÖĞRENCİ YERLEŞTİ

ZONGULDAK 18.08.2020, 10:59 18.08.2020, 10:59
1032
2195 YABANCI ÖĞRENCİ YERLEŞTİ
Öğrenci memnuniyetinin birinci öncelik haline getirilen Zonguldak BEÜ'de yabancı öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.

Evrensel nitelikli eğitim anlayışı,  dünyanın dört bir yanından öğrencisiyle zengin bir kültürel yapının içerisinde eğitim ve öğretim imkanı sunan BEÜ'ye yeni akademik yılda 2195 uluslararası öğrencinin yerleştirmesi yapıldı.

Ülkemizden olduğu kadar dünya genelinde de öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversitelerden biri olan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında da dünyanın pek çok ülkesinden yabancı öğrenciye ev sahipliği yapacak. Haziran ayında başlayıp 7 Ağustos tarihinde sona eren başvuru sürecinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi her yıl olduğu gibi bu akademik yılı başlangıcında da yabancı öğrencilerin gözdesi olmuş, 99 ülkeden 17.205 uluslararası öğrenci ile rekor sayıda bir başvuru alınmıştı. Bu kapsamda üniversitenin farklı akademik birimlerine 991’i lisans, 2251’i ön lisans programı olmak üzere toplamda 73 ülkeden 2195 öğrenci kayıt işlemlerinin tamamlanması durumunda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ailesinin mensubu olabilecek.

"SORUMLULUĞUMUZ DAHA DA ARTTI" 

Uluslararasılaşma sürecinde öğrenci başvurularında rekor düzeyde görülen artışların BEÜ ve Zonguldak şehri adına memnuniyet verici olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Türkiye’de ve BEÜ'de eğitim görmek isteyen uluslararası öğrenci sayısının artmasının Türkiye ve yükseköğretim kurumlarının tanıtımında önemli bir rol oynadığının altını çizdi.  Zonguldak BEÜ olarak insanlığa katkı sağlayabilen ve bu değerlerle yetişmiş genç bir nesli ülkemiz başta olmak üzere dünyanın her yerine kazandırmayı amaçladıklarını kaydetti. Rektör Çufalı, “Üniversitemizin uluslararasılaşması adına koyduğu hedeflere hızlı bir şekilde ilerliyoruz. Bu yıl da ABD’den Avustralya’ya, Almanya’dan Endenozya’ya İsviçre’den Senegal’e ve daha birçok olmak üzere dünyanın her yerinden öğrenci Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesini tercih etmiştir. Oluşan bu güzel tablo karşısında sorumluluklarımızın daha da artacağının bilincindeyiz. Öğrencilerine daha iyi eğitim-öğretim olanağı sunmak ve yerleşkelerini öğrencilerin ihtiyaçlarına göre dizayn etmek için çalışmalarımız hız kesmeden devam ederken, öğrenci memnuniyet düzeyini de daha ileri seviyelere taşımayı hedefliyoruz. Uluslararası öğrencilerimizin de Zonguldak’ta ve üniversitemizde en iyi şekilde misafir edileceğini belirtmek isterim. Bu vesileyle tekrar 2020 YKS sonuçlarının tüm öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyor, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilerimize öğrencilik yaşamlarında başarılar diliyoruz” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
25
açık