FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
2'nci Çaycuma  Günleri Başlıyor

 2. Çaycuma Günü programı açıklandı

Çaycuma’nın ilçe ilan edilişinin 75. Yılı nedeniyle 17-20 Temmuz tarihleri arasında yapılacak etkinliklerde ünlü sanatçılar Coşkun Sabah ve Tuğba Yurt da sahne alacak
Çaycuma Belediyesi, Çaycuma’nın 1944 yılında TBMM tarafından ilçe ilan edildiği 20 Temmuz’u, geçen yıldan bu yana “Çaycuma Günü” olarak kutluyor. 3. Çaycuma Yapı, Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’nın da açılacağı kutlamalar çerçevesinde ünlü sanatçılar Coşkun Sabah ve Tuğba Yurt’un yanı sıra Çaycuma Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, yerel sanatçılar Mevlüt Toplu, Hayati Yüzlü ile Pop Star Melike de sahne alacak. Romanya, Moldova, Ukrayna ve Osetya’dan gelen halkoyunları ekipleriyle Çaycuma Halk Eğitim Merkezi halkoyunları ekibinin de gösteri yapacağı etkinlikler çerçevesinde, 2. Çaycuma Resim Çalıştayı da yapılacak. Eski Milletvekili Kemal Anadol, Eğitimci Hamit Kalyoncu ve Gazeteci Ali Bahadır’la yapılacak “O yıllarda Zonguldak ve Çaycuma” adlı söyleşi de etkinlikler arasında yer alacak.
SON DERECE İŞLEVLİ BİR ETKİNLİK OLACAK
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Çaycuma 20 Temmuz 1944’te ilçe ilan edildi. Biz iki yıldan beri, bu tarihi ‘Çaycuma Günü’ olarak kutluyoruz. Bu yıl ilçe oluşumuzun 75. yılı olması nedeniyle biraz daha kapsamlı bir program hazırladık. İlçede bir festival havası estireceğiz. Yerel sanatçılarımızın da sahne alacağı etkinlik kapsamında ünlü sanatçılar Coşkun Sabah ve Tuğba Yurt da sahne alacak. Çeşitli kültürel aktiviteler de var. Değerli ressamların katılımıyla bir resim çalıştayı gerçekleştireceğiz. Zonguldak’ın siyasal hayatında önemli yer tutan eski milletvekilimiz Sayın Kemal Anadol, Çaycuma’nın simge sini sevgili Hamit Kalyoncu ve Zonguldak basının duayen ismi Ali Bahadır ile ‘O yıllarda Zonguldak ve Çaycuma’ başlıklı bir söyleşi yapacağız. Değerli büyüklerimizle şeker şerbet tadında yapacağımız söyleşi öyle ümit ediyorum ki, son derece keyifli olacak. Yurtdışından gelecek halkoyunları ekipleri de etkinliğimize büyük renk katacak. Kutlamalar çerçevesinde 3. Yapı Dekorasyon ve Mobilya Fuarı’nın da açılışını yapacağız. Keyifli, renkli ve son derece işlevli bir etkinlik olacak. Ben başta sevgili Çaycumalı hemşerilerim ve Zonguldaklılar olmak üzere tüm bölge halkını kutlamalara davet ediyorum” dedi. 
KUTLAMA PROGRAMI ŞÖYLE
17 Temmuz Çarşamba
10.00 :Yurtdışından Gelen Halkoyunu Konukların Belediye Başkanını Ziyareti
11.00 :Yabancı konukların Kaymakamlık Makamını Ziyareti
15.00 : Hükümet Konağı Önünden-Atatürk Anıtı Belediye Bandosu Eşliğinde Kortej Yürüyüşü
19.00 : Belediye Bandosu Müzik Dinletisi
19.30 : Halkoyunları Gösterisi
20.30 : Yerel Sanatçılar Konseri (Mevlüt Toplu – Hayati Yüzlü)
22.30 : Pop Star Melike Konseri
18 Temmuz Perşembe
10.30 : Fuar Açılışı (Belediye Bandosu Dinletisi, Halkoyunları Gösterileri, Konuşmalar)
10.00 : Resim Çalıştayı Sokak Çalışması
19.30 : Halkoyunları Gösterisi
20.30 : Türk Halk Müziği Korosu Konseri
19 Temmuz Cuma
15.00 :Söyleşi: “O yıllarda Zonguldak ve Çaycuma”
  Kemal Anadol – Ali Bahadır – Hamit Kalyoncu
  Yer: SEKA Sosyal Tesisleri
20.45 : Halkoyunları Gösterisi
22.30 : Coşkun Sabah Konseri
20 Temmuz Cumartesi
15.00 : Resim Çalıştayı Sergi Açılışı 
20.45 : Halkoyunları Gösterisi
22.30 : Tuğba Yurt Konseri
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Zonguldak’ta Firar ETTİ, Bolu’da Yakalandı

Haberi Oku