ZONGULDAK:
3 bin Afgan Zonguldak'ta

Göç İdaresi önünde dram içinde dram yaşanıyor… Sayıları her geçen gün artıyor…

3 bin Afgan Zonguldak’ta

Birleşmiş Milletler(BM) tarafından yapılan dağılım neticesinde Zonguldak’a 3 bin Afgan mülteci gönderildi. Yaklaşık 15 gündür şehirlerarası otobüslerle kente gelmeye devam eden Afgan mültecilerin barınma ve gıda masraflarını karşılamakta güçlük çeken devlet, halen kapalı olan Kozlu İmam Hatip Lisesi’nin sınıflarını boşaltarak yatakhaneye çevirdi. Yine kamu kurum ve kuruluşlarının misafirhaneleri Afganlara tahsis edildi. Vali Yardımcısı Nevzat Taştan, AFAD Müdürü Ahmet Güngör ve Kızılay Başkanı Nihat Aygün’ün aracılığıyla ihtiyaçları karşılanan Afganlar, Göç İdaresi önünde saatlerce bekledikten sonra araçlarla misafirhanelere yerleştiriliyor.

ZONGULDAK’TA 2 BİN MÜLTECİ VARDI, 5 BİN OLDU

AFAD yetkililerinden alınan bilgiye göre Zonguldak’ta ağırlıklı olarak, Suriye ve Iraklı başta olmak üzere 2 bin mülteci vardı. Birleşmiş Milletler’in resmi verilerine göre bu ayın 22’sine kadar Zonguldak’a 3 bin Afgan mülteci yönlendirildi. İkamet yeri olarak Zonguldak gösterilen 3 bin mültecinin bir kısmı Avrupa’ya gitme hayaliyle Zonguldak’a gelmezken, sayının fazla oluşu nedeniyle devlet yetkilileri gelenlerin ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlanıyor. Kızılay Başkanı Nihat Aygün, Zonguldaklı hayırseverlere çağrıda bulunarak ayni ve nakdi yardım konusunda destek istedi. Öte yandan Halkın Sesi’ne konuşan 28 yaşındaki Habibullah Nuri, savaş nedeniyle ayağını mayın patlaması sonucu kaybettiğini belirterek, kendisi gibi binlerce Afgan’ın Türkiye’ye iltica ettiğini söyledi.  


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Zeki 12 ay önce

Evet kedimemleketimizde yabanci olduk. Ozbek gurcu afkan duldu yakinda kedimemleketimizde is bulamayacagiz.

Misafir Avatar
Hamza poyraz 12 ay önce

Adam olan vatanını satmaz. Vatanına sahip çıkmayı bırakıp, buralara gelenlerden de hayır gelmez...

Misafir Avatar
Nigar.... 13 ay önce

Günah yeter artık bu ne ya balkonumuza çıkamıyoruz siyasetiniz batsın yalan dolan önce kendi vatandaşınıza bakin işsizlik diz boyu sefillik öyle kim getiriyorsa onlar karşılaşın bi zahmet ben kendi kardeşimden meşgulum dinimde inancımda bunu emreder herkes işine baksın

Misafir Avatar
Aysen 13 ay önce

Bizde açız hayırsever zonguldak lı zenginler önce kendi fakirinizi doyurun bunları buraya getirenler doyursun bize yardım eden varmı

Misafir Avatar
Öztürk 13 ay önce

hee.. tamam.. bi bunlar eksikti zaten.. esirgeme kurumuyuz ya biz! kendi insanımız açken bunları doyuracağız öyle mi? herkes ülkesine dönsün kardeşim.. istemiyoruz.. yeter artık yeterr..

Misafir Avatar
Vedat 13 ay önce

Biz issizlikten a c liktan dogdugumuz yeri terkettik bize bakan olmadi kendi memmleketimizde bende zonguldakliyim

Misafir Avatar
67 13 ay önce

hangi akla hizmet ufacık zonguldağa bunları topladınız siyasetiniz yere batsın bıktık afganlıdan suriyeliden

Misafir Avatar
Mehmet karaçam 13 ay önce

Birleşmiş milletler kafanıza silahmı dayadıki aldınız. Alan baksın.

Misafir Avatar
cilekes madenci 13 ay önce

Bu sehri batirmak icin ugrasana yaziklar olsun kendi cocuklarimiz issiz gucsuz.o kermes yapanlar baksin halktan birsey beklemeyin.

-Beğenmedim(0)

banner234

banner236


Haberi Oku